ŠOK, NEVERICA! Čudesni Čung zaustavio Novaka u osmini finala AO (VIDEO+FOTO)

22.01.2018. 12:35
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Đoković nije imao rešenje za senzacionalnog Korejanca.

Novak Đoković ispao je u osmini finala Australijan opena! Bolji od najboljeg srpskog tenisera bio je Hjeon Čung iz Južne Koreje, koji je slavio sa 3:0, po setovima 7:6, 7:5, 7:6. Korejanac će u sledećem kolu igrati protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena.

OTKRIVENA TAJNA IVANE ŠPANOVIĆ: Od svih TETOVAŽA samo je OVU morala da sakrije!

KAKVI SU TO LJUDI: Hrvati se sprdaju sa selektorom Srbije, koji ih je nazvao BRAĆOM!

Ovom velikom pobedom Čung je nastavio sa velikim skalpovima, s obzirom na to da je pre Đokovića, savladao Mišu Zvereva, Danijela Medvedeva i Aleksandra Zvereva.

Što se tiče meča sa Novakom, strahovito je Čung počeo, s obzirom na to da je u brzom roku poveo sa 4:0! U ovome mu je umnogome pomogao Đoković jer je napravio nekoliko duplih grešaka. I u takvoj nezgodnoj situaciji Novak je uspeo da se vrati i smanji rezultata na 4:3. Posle dobijenog po jednog gema za oba tenisera, momak iz Južne Koreje je dobio priliku da servira za dobijanjeg prvog seta. Ipak, Novak se pokazao kada je najteže. Uspeo je srpski teniser da napravi brejk, a zatim i povede sa 6:5 u gemovima. Međutim, kao i Čung nije uspeo da osvoji set, pa se ušlo u taj- brejk. U tom delu igre mladi teniser je bio bolji i poveo je na meču.

Ovaj epilog je šokirao je sve na stadionu, kao i kraj malih ekrana, ali ne u Čunga koji je u drugom setu nastavio da briljira. Teniser iz Južne Koreje kao i prvom, i drugom setu za kratko vreme je poveo sa 4:1. Đoković se tada nije predao! Naprotiv, Novak je počeo da igra u svom stilu i za dvadesetak minuta na semaforu je pisalo 4:4. Kada se mislilo da će Srbin da prelomi, Čung je opet pokazao pun sjaj. U završnici igre je bio jači i mirniji i stigao do vođstva od 2:0 u setovima.

U prvih pet geomova trećeg seta viđena su čak četiri brejka. Psle toga rivali su čuvali svoj servis sve do rezultata 6:6, pa se ušlo u taj-brejk.

Čung je na početku 13 gema trećeg seta poveo sa 3:0. Đoković je vratio istom merom, pa je izjednačio na 3:3. Zatim slede četiri poena u nizu Korejanca, čime je meč rešen!

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.