SRBI NA ROLAN GAROSU: Igrao je Dušan Lajović sa NIMALO lakim protivnikom (FOTO)

28.05.2017. 20:13
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Prvi reket Srbije Novak Đoković u ponedeljak na terenu.

Prvog dana takmičenja na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu, na teren je od Srba izašao samo Dušan Lajović. Član Orlova i 79. igrač ATP-a, izgubio je Brazilca Tomasa Belučija sa 3:1 u setovima (6:4, 5:7, 4:6, 4:6).

SENZACIJA VEĆ PRVOG DANA: Ispao prvi favorit Rolan Garosa (FOTO)

DUGO GA NIJE BILO: Oglasio se Mats Vilander, pričao je o FAVORITIMA na Rolan Garosu (FOTO)

Dušan Lajović / Izvor: MN Press

NOVA TITULA: Novakov naslednik preslišao sve rivale u Antaliji (FOTO)

Duci je odlično otvorio meč i poveo sa 3:0. Iako se u prvom gemu mučio, uspeo je da sačuva servis, a već u narednom i da brejkne protivnika. Držao je prednost Lajović sve do devetog gema, kada je Brazilac uspeo da se revanšira na isti način. I kada se činilo da će Beluči stići do 5:5, usledio je novi, drugi brejk Srbina, za konačnih 6:4 i vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu, Tomas je odmah odgovorio i oduzimanjem servisa poveo sa 3:1. Iako je bio na ivici ponora, Dušan je kod rezultata 5:4 za Belučija, na servis rivala, napravio brejk i izjednačio. Ipak, ponovo je neiznuđenim greškama dozvolio 59. igraču na svetu da poentira i trijumfuje sa 7:5.

Beluči je i u trećem setu opravdao ulogu favorita, dovoljan je bio samo jedan brejk, u osmom gemu, pa da reši set u svoju korist 6:4. Istim rezultatom Brazilac je slavio i u narednom setu, pa je za Ducija to značilo oproštaj od drugog Gren Slema u sezoni.