ŠTETA, BAŠ ŠTETA: Kecmanović propustio veliku šansu u Indijan Velsu

19.03.2022. 08:33
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia
Amerikanac u polufinalu.

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u četvrtfinalu Indijan Velsa pošto je od njega bio bolji Amerikanac Tejlor Fric sa 2:1 (7:6, 3:6, 6:1).  Naš teniser je propustio veliku šansu u tajbrejku prvog seta. Potom je uspeo da izjednači, ali je onda stao i 20. teniser sveta je zasluženo slavio.

NOVAK JE U DEBELOM MINUS: Đoković je trenutno tek na 154. mestu

AMERIKANAC UMESTO SRBINA: Krajinović se povukao sa Mastersa u Majamiju

NE ODUSTAJE: Slavni teniser najavio povratak na turniru u Beogradu

Veliku borbu vodili su Fric i Kecmanović tokom čitavog meča, Srbin je bio bolji rival u prvom setu, ali je on otišao na račun Amerikanca posle taj-brejka.

Srpski teniser je uspeo da se vrati u drugom setu i poravna rezultat pošto je napravio prvi brejk u čitavom meču pri vođstvu od 4:3. Delovalo je da će Kecmanović uspeti da napravi još jedno iznenađenje na osnovu momentuma iz drugog seta, ali nije bilo tako.

Fric je furiozno otvorio odlučujući set, poveo, a onda zaređao četiri gema i napravio dva brejka. Bio je to početak kraja, a Kecmanović je uspeo samo da ublaži poraz i osvoji makar gem u poslednjem setu.

Amerikanac će u polufinalu igrati protiv Andreja Rubljova, dok je drugo polufinale špansko a sastaju se Nadal i Alkaraz.

Najnovije vesti o najboljem srpskom teniseru možete pronaći na ovom linku - NOVAK ĐOKOVIĆ.