TURBO SRBIN: Krajinović izjednačio gren slem rekord, na redu je krupna zverka

11.02.2021. 07:56
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Reuters

Odlična partija 33. tenisera sa ATP liste.

Filip Krajinović je izjednačio svoj najbolji rezultat na gren slem turnirima plasmanom u treće kolo Australijan opena. Krajinović je savladao Španca Pabla Anduhara sa 6:2, 5:7, 6:1, 6:4 posle tri časa igre.

Kraj za Olgu na Australijan openu, nije pomogao ni Novak Đoković

NOVI GAF NIKA KIRJOSA: Skinuo NAJBOLJEM drugaru ŠORTS! Da li će mu to oprostiti? (VIDEO)

ŽULJ NA ŽULJU, NEĆE PROĆI DO TREĆEG KOLA: Veliki PROBLEM posle pobede

Srpski teniser je bio odličan u prvom međusobnom okršaju sa iskusnim Špancem. Koncentracija mu je popustila samo u finišu drugog seta, kada je prokockao vođstvo od 5:3 i dozvolio rivalu da veže četiri gema i osvoji set.

Međutim, već u trećem setu Krajinović je bio silan, a od rezultatata 1:1 osvojio je sedam gemova u nizu, što mu je pomoglo i da stekne ključnu prednost u četvrtom setu.

Naredni rival 33. tenisera sveta biće bolji iz duela Danil Medvedev – Roberto Karbales Buena.