20°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

US OPEN: Đoković se MUČIO u prvom setu! A onda je Nole dodao gas i POČISTIO Španca!

26.08.2019. 22:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Najbolji srpski teniser maksimalan na premijeri.

Kralj je pobedom krenuo u odbranu trona. Novak Đoković je prema očekivanju savladao prvu prepreku Roberta Karbaljesa Baena iz Španije, koji mu je zadao dosta problema u prvom setu. I pored toga, najbolji srpski teniser je trijumfom na startu US opena započeo pohod na četvrti pehar u Njujorku – 3:0 (6:4, 6:1, 6:4).

PRED START US OPENA: Nole otvorio dušu i PRIZNAO, znam šta ljudi pričaju...Nisam van ovog sveta

NOVAKU ZNATNO OLAKŠAN POSAO: Grom iz vedra neba, bivši FINALISTA ne igra u Njujorku (FOTO)

VILANDER I MEKINRO IMAJU FAVORITE ZA US OPEN: Džonov izbor ima SMISLA, ali Matsov je ČUDAN

Držao se Španac u prvom setu, iako je nekoliko puta bio blizu toga da prepusti servis srpskom asu. Najbliži brejku Nole je bio dva puta, u drugom i sedmom gemu. U drugom nije iskoristio tri šanse da oduzme servis Baeni, dok je u sedmom imao vođstvo od 40:0, ali se Karbaljes ponovo izvukao i izjednačio na 4:4.

Ono što nije uspeo u prethodna dva pokušaja, Đokoviću je pošlo za rukom u desetom odlučujućem gemu kada je konačno „slomio“ Španca i iskoristivši šestu brejk priliku stigao do trijumfa od 6:4 i vođstva u setovima od 1:0.

Roberto Karbaljes Baena
Roberto Karbaljes Baena / Izvor: Profimedia

Već na startu drugog perioda, Novak je stigao do brejka i potvrdio sjajnu igru iz finiša prvog seta. Srpski as je napravio tri vezana gema sa nulom i ekspresno stigao do vođstva od 4:1, a zatim u narednom ponovo oduzeo servis Špancu i na kraju realizovao svoj za ubedljivih 6:1.

Odlučujući trenutak u trećem setu, dogodio se u petom gemu. Pri rezultatu 2:2, Nole je iskoristio prvu brejk priliku u ovom setu i kod vođstva 40:30 realizovao "zicer", kakav najboljima ne izmiče. Nastavak je bilo rutinsko odrađivanje posla, pošto je srpski as na svoj servis (40:15) iskoristio prvu od dve meč lopte i 6:4, odnosno, konačan trijumf od 3:0.

Najbolji teniser sveta za plasman u treće kolo igraće protiv boljeg iz duela Sem Kveri (SAD) - Huan Ignasio Londero (Argentina).

Pogledajte kako izgleda francuska teniserka i Noletova prijateljica Kristina Mladenović.