US OPEN: ON je Novakova prepreka ka 13. Grend slem tituli (FOTO)

10.09.2016. 08:40
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Finale na programu u nedelju od 22 časa.

Sten Vavrinka biće protivnik Novaku Đoković u borbi za trofej na US Openu, poslednjem Grend slemu sezone, pošto je u polufinalu savladao sa 3:1 (4:6, 7:5, 6:4, 6:2) Keija Nišikorija. Finale je na programu u nedelju od 22 časa.

US OPEN: Đoković preko Monfisa do finala (FOTO)

Japanac je u izjednačenom uvodnom setu prvi napravio iskorak u petom gemu i oduzeo servis Švajcarcu, što je ispostaviće bilo dovoljno da Nišikori povede sa 1:0 posle pola sata igre. Odlično je Nišikori počeo i drugi set odmah napravivši brejk, a zatim i poveo 2:0, ali se onda Vavrinka probudio. Švajacarac je brzo osvojio tri uzastopna gema, da bi Japanac u sedmom gemu propustio čak četiri brejk šanse. Vavrinka je to uspeo da kazni oduzevši servis u poslednjem, 12. gemu, drugog seta i tako dođe do izjednačenja.

VILANDER IMA NOVI "BISER": Fali mu samo JEDNA stvar da bi pobedio kralja šljake (FOTO)

US OPEN: Kecmanović u polufinalu juniorskog turnira (FOTO)

U trećem setu je odlično zaigrao Vavrinka, vodio u jednom trenutku i 4:1, ali se Japanac trgao, vratio i brejk i došao do 4:4. Međutim, kao i u drugom setu ponovo je Nišikoriju koncentracija pala u završnici pa je Vavrinka poveo sa 2:1 još jednim brejkom u poslednjem gemu trećeg seta.

TO MOŽE SAMO NOVAK: Toliko ih je oduševio, pa su rešili da OVO urade (FOTO)

Švajcarac je dobro počeo i u četvrtom setu, očigledno rešen da što pre završi meč. Brzo je poveo sa 3:0, da bi Nišikori uz brejk smanji na 3:2, ali je to bilo kratkog daha pošto je Švajcarac odmah uzvratio brejk. Bio je to poslednji pokušaj otpo5ra Nišikorija, a Vavrinka je bez većih problema priveo meč kraju i plasirao se u finale.