US OPEN: Tipsarević posle PREOKRETA pao pred Amerikancem! Još jedan Srbin SVETI Janka!

26.08.2019. 20:22 20:49
Janko Tipsarević
Janko Tipsarević / Izvor: MN Press

Meč prvog kola.

Srpski teniser Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u drugo kolo US opena, pošto je poražen na startu Gren slema od Amerikanca Denisa Kudle sa 1:3 (po setovima 6:3, 1:6, 6:7 (5), 1:6).

US OPEN: Duci FIRUOZNO krenuo u Njujorku

SVE ZA SRBIJU: Novak Đoković igra na finalnom turniru Dejvis Kupa

VAŽNO: Izašla ATP lista na dan početka US opena, evo kako stoje Novak i ostali Srbi

Janko je odlično otvorio meč, međutim, 111. igrač sveta ubrzo je odgovorio još ubedljivije, pa je drugi i odlučujući četvrti set dobio sa samo jednim prepuštenim gemom Tipsareviću.

Samo u trećem setu vladala je neizvesnost, pobednika je rešio taj-brejk. Srbin se nije predavao. Čak je morao da zatraži medicinski tajm aut početkom trećeg seta. Uspeo je da odigra onako kako treba, da povede sa 4:1 i dođe do izgledne prilike za osvajanje trećeg seta.

Ipak, Denis Kudla je naterao Tipsarevića da napravi nekoliko grešaka, da ne iskoristi sve šanse koje su mu se ukazale, pa je tako "oterao" ovaj duel do taj-brejka u kome je ponovo kaskao za srpskim teniserom, pa na kraju ipak slavio u ovom "maratonskom" setu.

U poslednjem nije bilo neizvesnosti, jer je Kudla ponovo koristio svaku grešku iscrpljenog Janka i izborio plasman u drugo kolo, gde će igrati protiv Dušana Lajovića. Podsetimo, Duci je u prvom kolu savladao Belgijanca Stiva Darcisa, pa će to biti prilika da se revanšira Amerilancu za poraz nekadašnjeg saigrača iz Dejvis kup reprezentacije.

Pogledajte kako izgleda češka teniserka Barbara Stricova.