KADA JE MARATON, ZNA SE KO POBEĐUJE: Novak posle više od tri sata savladao Kordu za titulu u Adelejdu

08.01.2023. 08:27
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Srpski teniser osvojio 92. trofej u karijeri.

Novak Đoković osvojio je 92. titulu u karijeri pošto je u finalu turnira u Adelejdu posle ogromne borbe savladao Amerikanca Sebastijana Kordu sa 2:1 (6:7 (8:10), 7:6 (7:3), 6:4) posle tri sata i 11 minuta igre. Morao je Đoković da spašava i meč loptu u drugom setu, ali je uspeo da se podigne i ostvari trijumf.

AUSTRALIJAN OPEN? Medvedev ima samo jednu želju i tiče se Novaka Đokovića

JOŠ JEDAN LAGAN DAN U KANCELARIJI: Novak oborio NOVI rekord, ovog puta pretekao Federera

PORAZ NA STARTU: Lajović elimisan nakon velike borbe!

Prvih nekoliko gemova u na startu meča oba igrača su lako osvajala gemove na svoj sefvis, ada bi Đoković u četvrtom i šestom gemu prvi put ozbiljnije pritisnuo servis Kodre, ali je Amerikanac uspeo da se izbori sa tim. Ipak, u devetom gemu je viđena prva brejk lopta koju je Korda uspeo da iskoristi i povede sa 5:4. U narednom gemu je Amerikanac servirao za set, imao i tri set lopte, ali mu se ruka stegla, a Đoković je sa pet poena u nizu vratio brejk i odmah ga zatim potvrdio za 6:5. Imao je Novak i set loptu na servis Kodre koji je uspeo da to spasi i zatim izbori taj-brejk. U njemu je Kodra propustio tri set lopte, Novaj jednu, da bi Amerikanac četvrtu iskoristio i osvojio prvi set.

U drugom je viđena velika borba, a Korda je morao u trećem gemu da spašava dve brejk lopte. Oba igrača su potom bila sigurna na svoj servis, da bi Korda u 12. gemu stigao do meč lopte na servsi Đokovića, ali je srpski teniser to uspeo da spasi i izbori taj-brejk. U njemu je Đoković bio potpuno dominantan, poveo je sa 6:1 i imao šest set lopti da bi iskoristio treću i stigao do izjednačenja.

Brza tri gema su odigrana na početku trećeg seta, da bi se u četvrtom Korda suočio sa dve brejk lopte. Amerikanac je uspeo da ih spasi i stigne do izjednačenja 2:2, da bi potom oba tenisera uspešno čuvala svoj servis. Ipak, Amerikancu je ruka zadrhtala na kraju, u desetom gemu kada je Đoković stigao do brejk, set i meč lopte koju je uspeo da iskoristi i posle više od tri sata stigen do prvog trofeja u sezoni.

6:4
Pobeda Novaka Đoković i njegova 92. titula u karijeri pošto je savladao Sebastijana Kordu u tri seta.
5:4
Težak gem je imao Đoković na svoj servis, Korda je stigao do đusa, ali je Novak ipak uspeo da stigne do vođstva.
4:4
Imao je Novak 30:0 na Kordin servis, ali je Amerikanac uspeo upravo zahvaljujući dborim servisima da stigne do izjednačenja.
4:3
Ponovo Novak brzo stiže do gema na svoj servis.
3:3
Korda ovog puta mnogo lakše dolazi do gema na svoj servis.
3:2
Rešava lako Novak servis na svoj gem i ponovo vodi.
2:2
Iz teške situacije se izvukao Korda pošto je Novak imao dve brejk lopte, ali je Amerikanac uspeo da se izvuče iz teške pozicije i osvoji gem.
2:1
Kao i u prvom gemu, Novak as udarcem osvaja drugi gem na svoj servis.
1:1
Na istin način uzvraća Korda, brzim osvajanjem gema na svoj servis.
1:0
Vrlo brzo Novak osvaja prvi gem u trećem setu.

TREĆI SET

7:6
Igraće se odlučujući set. Novak je izjednačio u setovima pošto je bio potpuno dominantan u taj-brejku i osvojio ga iskoristivši treću set loptu.
6:6
Ponovo će se igrati taj-brejk pošto je Novak osvojio gem na svoj servsi, prethodno spasivši meč loptu koju je imao Korda.
5:6
Još jednom Korda reaguje dobro pod pritiskom i osvaja gem za vođstvo.
5:5
Stiže Novak do izjendačenja mada teže nego što se očekivalo posle prednosti od 40:0.
4:5
Novi lagan gem za Kordu zahvaljujući dobrom servisu. Novak servira za ostanak u meču.
4:4
Još jedan gem je sa nulom osvojio Đoković i izjednačio.
3:4
Servis odlično služi Kordu u drguom setu, još jednom lako Amerikanac osvaja gem na svoj servis.
3:3
Veoma siguran gem je odigrao Đoković dobivši ga sa nulom.
2:3
As udarcem Korda osvaja treći gem na svoj servis u drugom setu.
2:2
Težak gem je imao Novak na svoj servis, ali je uspeo da ga osvoji i stigne do izjednačenja.
1:2
Korda je spasio dve brejk lopte u gemu na svoj servis i uspeo da ga osvoji za novo vođstvo.
1:1
Istom merom odgovara Novak, sa nulom osvaja gem.
0:1
Korda je brz ostigao do prvog gema, sa nulom.

DRUGI SET

6:7
Uspeo je Korda da osvoji prvi set pošt oje dobio u taj-brejku. Amerikanac je iskoristio tek četvrtu loptu u taj-brejku, dok je Novak takođe imao priliku da dođe do seta, ali nije iskoristio set loptu.
6:6
Uspeo je Korda da se izvuče iz teške situacije pošto je Đoković imao i set loptu, ali je uspeo da je spasi i osvoji gem. Igraće se taj-brejk.
6:5
Uspeo je Đoković da potvrdi brejk, mada je od 40:0 Korda stigao do 4:30, ali je Novak uspeo da privede gem kraju. Korda servira za ostanak u prvom setu.
5:5
Čini se da je pritisak učinio svoje. Korda je imao tri set lopte, ali onda je potpuno pao Amerikanac, Novak je osvojio pet poena u nizu i odmah vratio brejk.
4:5
Iako nije izgledalo tako od početka meča, Korda je taj koji je prvi stigao do brejka iskosristivši prvu šansu koja mju se ukazala i serviraće za osvajanje prvog seta.
4:4
Posle dva teža gema, Korda je do četvrtog stigao znatno lakše.
4:3
Đoković treć gem u nizu na svoj servis osvaja sa nulom.
3:3
Ponovo jedan neizvesniji gem na Kordin servis, još jednom je srpsk iteniser stigao do đusa, ali je Korda uspeo da osvoji gem.
3:2
Ponovo Novak igrao brzi gem i lako stiže do novog vođstva.
2:2
Imao je Kordsa prvi put probleme na svoj servis, dva puta je Novak stigao do đusa, ali je Amerikanac uspeo da osvoji gem.
2:1
Ekspresan gem za Novaka koji je zahvaljujući dobrom servisu lako dolazio do poena.
1:1
Ni Korda nije imao mnogo problema u u prvom gemu na svoj servis i stiže do izjednačenja.
1:0
Iako je uspeo da pogodi samo jednom prvi servis, Novak je relativno lako osvojio prvi gem na meču.