NOVAK SAMLEO RUSA! Đoković u osmini finala Rima!

10.05.2022. 13:50
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Odlična igra srpskog tenisera.

Srpski teniser Novak Đoković uspešno je startovao na Masters turniru u Rimu pošto je u drugom kolu savladao ruskog tenisera Aslana Karaceva rezultatom 2:0 u setovima 6:3, 6:2 nakon jednog sata i 31. minuta igre.

Ujedno ovo je njegova 60. pobeda na turniru u prestonici Italije.

ALKARAZ NEMA DILEMU: Đoković je bolji od Nadala, nije isto gledati ga na TV i igrati protiv njega

ARMENULIĆ O NOVAKOVIM REZULTATIMA: Mislim da mu Vajda nedostaje

TI MI VIŠE NISI DRUG! Đoković BRUTALNO ODJAVIO Nadala - i ako je!

Dosta muke u prvom setu moglo se videti pri Novakovom prvom servisu, ali za tim negativnim rezultatom nije kaskao ni ruski teniser. Uspeo je Đoković odmah da oduzme brejk Karacevu i povede sa 2:0, međutim nije uspeo da potvrdi brejk.

Ruski teniser je uspeo da poravna rezultat na 2:2 i donekle nagovesti neizvesnu završnicu prvog seta...međutim, do toga nije došlo. Novak je uspeo ponovo da oduzme servis Aslanu, pri rezultatu 4:3 i tako stavi Rusa u poziciju da mora na sve načine da napada kako bi ostao u setu.

Uprkos tome što je Rus dao sve od sebe u narednom gemu, Novak je uspeo da osvoji prvi set.

U drugom setu, potpuno drugačija slika. Đoković kao da je dodao gas i već je na samom startu drugog seta uzeo brejk Karacevu. Tu se srpski teniser nije zaustavio, podigao je procenat ubačenog prvog servisa, dosta bolje servirao i nakon 30 minuta igre u drugom setu došao do prednosti od velikih 4:0.

Uspeo je Karacev da se probudi i zaigra bolje, osvojio je gem ali srpski teniser nije imao nameru da posustane.

Nakon tačno sat i po igre, Đoković je iskoristio prvu meč loptu, i as servisom se plasirao u osminu finala gde čeka boljeg iz duela Vavrinka - Đere.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku ovog teksta.

ĐOKOVIĆ - KARACEV 6:2 ; 6:3

II Set

6:2
POBEDA ĐOKOVIĆA!!! U gemu smo videlu duže razmene poena ali ni to nije uspelo da umori ili zaustavi Novaka. Iskoristio je prvu meč loptu na meču, i to asom!
5:2
Još jedan dugačak gem u ovom meču. Karacev uspeva da produži ovaj meč. Novak sada servira za pobedu.
5:1
Novak je na korak do pobede u ovom meču! Što se više meč približava kraju na terenu vidimo sigurnijeg i moćnijeg Đokovića, što je obećavajuće za nastavak turnira u Rimu.
4:1
Karacev konačno osvaja gem! Imao je Novak brejk šansu i u ovom gemu ali je Rusu proradio forhend i još jednom je počistio liniju.
4:0
ODLIČAN ĐOKOVIĆ! Konačno je proradio prvi servis, što se najbolje može i videti po trenutnom rezultatu. Karacev nema pravo rešenje za Novakovu igru.
3:0
NOVI BREJK ĐOKOVIĆA!!! Jako loš gem odigrao je sada Rus. Ne štima prvi servis, ne ide bekhend...što donosi Novaku veliku prednost u drugom setu.

2:0
Uspeva Novak da potvrdi brejk! Mučio je dosta prvi servis Novaka, u gemu je načinio i novu duplu servis grešku što je dovelo do brejk lopte za Karaceva. Međutim, uspeo je srpski teniser da odigra najbolje kada je najbitije i tako dođe do prednosti od 2:0!
1:0
BREJK ĐOKOVIĆ!!! Na najbolji mogući način otvara ovaj set Novak!

I Set

6:3
SET ZA ĐOKOVIĆA!!! U ovom gemu imali smo prilike da vidimo jedan od najboljih poena na celom turniru - stizali su Novak i Karacev šta god su stigli, varali se "drop šotovima" ali je Srbin na kraju zadao završni udarac. Ipak nakon toga je usledila dupla greška Đokovića, ali je pri rezultatu 30:30 ponovo Karacev bio nesiguran na bekhendu, što je Novaku omogućilo prvu set loptu, koju mu je Karacev bukvalno poklonio.

5:3
BREJK ZA NOVAKA! Najduži gem u meću! Tri greške je vezao Karacev i tako omogućio Đokoviću brejk loptu koju je uspeo da spasi. Međutim Novak je sjajnim "riternovima" uspeo da dođe do drugog brejka u meču!
4:3
GEM SA NULOM! Đoković uspeva da skrati gem što je moguće više, a u tome mu pomažu i greške Karaceva.
3:3
Sve bolje prve servise plasira Rus. Upravo mu asom završava ovaj gem.

Aslan Karacev
Aslan Karacev / Izvor: Reuters

3:2
Imao je Novak 40:0 u ovom gemu ali je Karacev uspoe da osvoji poen i tako zapreti dužim gemom. Međutim, Đoković je imao poslednju reč u narednom poenu.
2:2
Karacev dobija gem uz pomoć odličnog prvog servisa. Prvo izjednjačenje u meču.
2:1
BREJK ZA KARACEVA! Ne uspeva Novak da potvrdi prethodno osvojeni brejk. Uz dosta problema sa prvim servisom i dobrih riternova na drugi, Aslan smanjuje ovaj rezultat na samom početku meča.