16°C
30.04.2024.
117.1117
109.3684

HILJADU POBEDA JE PROŠLO KAO TREN: Novak stigao do vanzemaljskog jubileja i PROŠAO U FINALE! Ćao, Rud

14.05.2022. 19:08 22:25
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Pao je Norvežanin.

Prvi reket sveta Novak Đoković slavio je protiv Kaspera Ruda u polufinalu Mastersa u Rimu rezultatom 2:0 (6:4, 6:3). Srbin je na taj način stigao do neverovatne 1000. pobede u karijeri.

Želiš da gledaš Fajnal for uživo u Areni? Ovo je najbolja prilika!

RIMSKA PUBLIKA OSTALA U ŠOKU: Đoković PSOVAO nepristojnog navijača (VIDEO)

Novak je rano ušao u ritam, faktički od prvog gema kada je uzeo brejk i na 4:0 se činilo da će sa "krompirom" u prvom setu ispratiti Ruda. Ipak, Norvežanin se vratio, jedan brejk je smanjio i stigao na 5:4. Nije to mnogo uzdrmalo najboljeg tenisera sveta i svakako je sa malo nevolja završio prvu deonicu rezultatom 6:4.

U drugom setu je Rud bio tvrd orah sve do sedmog gema kada je Novak najzad stekao prednost posle dosta muke i borbe. Iskoristio je četvrtu brejk loptu, zatim i sve rešio u naredna dva gema.

Novak u nedelju igra finalni meč protiv Stefanosa Cicipasa. Za 1001. pobedu i trofej u Rimu.

TOK MEČA:

ĐOKOVIĆ - RUD 2:0 (6:4, 6:3)

6:3
BREJK! SET! MEČ! Stigao je Novak Đoković do 1000. pobede u karijeri i do finala.
5:3
Izvanredan gem je odigrao Novak, potvrdio gem i vratila mu se ta sigurnost kao u prvom setu. Još jedan gem ga deli od 1000. pobede u karijeri.
4:3
BREEEEJK! Kakav gem su odigrala ova dva momka, na kraju je svoju četvrtu brejk priliku iskoristio Novak i posle velike, velike borbe stigao do prednosti. Vraćao je sve što se vratiti moglo, jednostavno Rud koliko god dobro servirao nije mogao da nađe rešenje za Srbina. To je Novak kog znamo i volimo.
3:3
Sa nulom uzima ovaj gem Novak, ali imao je sreće par puta, pre svega kada mu je mreža pomogla u prvom poenu. Samo neka tako nastavi.
2:3
I dalje bez šansi za brejk, odlični servisi drže Ruda u igri i uspeva da parira Đokoviću koji se čini kao da će tek da krene udarnički pred kraj seta.
2:2
Za sada obojica sjajno serviraju u drugom setu. Nije bilo blizu brejk lopti.
1:2
Rud se budi, sve je konkretniji, međutim i dalje se čini da bi Nole lako ovo rešio ako prebaci u brzinu više. Takođe, Srbinu je nešto nesigurniji bekhend, nadamo se da će to srediti.
1:1
Rutinski Nole rešava prvi gem na svoj servis u drugom setu. Još uvek traje odmeravanje na drugoj etapi.
0:1
Uspeva Rud da uzme prvi gem drugog seta. Odlično je servirao i može da mu se skine kapa za ovaj deo meča.

II set

6:4
SET! Uspeo je Novak! Osvaja Srbin prvi set, ipak nije bilo većih poteškoća na kraju! Teren je neravan i odmagao je i jednom i drugom teniseru u određenim trenucima, ali bitno da se Srbin nije dao zbuniti. Vodi 1:0.
5:4
Vreme je da se Novak uozbilji. Sada će Srbin servirati za set, a Kasper je sve bolji i bolji.
5:3
BREJK! Evo prvih nevolja, iskoristio je Rud činjenicu da je Novak malo sam sebe izbacio iz ritma i uspeo je da se dokopa prvog brejka. Novak ima još jedan u džepu.
5:2
Najbolji gem Ruda od početka meča, smanjio je rezultat. Očito da je Đoković fokusiran na narednu deonicu, on će tad servirati za prvi set.
5:1
Izdržao je Rud nekoliko sjajnih Novakovih udaraca, ali preveliki je zalogaj ovakav Đoković za njega. Bez većih problema stiže nadomak seta.
4:1
Dolazi Norvežanin do prvog gema nakon 26 minuta borbe.
4:0
Nije bilo bez problema, ali potvrdio je još jedan brejk Novak. Hita ka osvojenom prvom setu.

3:0
NOVI BREJK! Sada Novak ima dva prednosti, ovo sve više liči na rutinu. Ali idemo korak po korak, zasad je divno.
2:0
Bez većih problema Novak je potvrdio brejk.
1:0
BREJK! Novak je odmah brejknuo Kaspera Ruda. Zanimljivo da Rud nije bio svestan toga na kraju gema, jer je mislio da je on pogodio za 40:30, ali to je bio aut. Sudije su čak rekle rezultat i na italijanskom i na engleskom, ali Rud to nije čuo. Vrlo interesantno.

I set

20:35 Meč je počeo!

Pobedom na Ože Alijazimom u prethodnoj rundi, Srbin je obezbedio opstanak na mestu broj 1 na ATP listi, a sada će imati priliku da ponovo ispiše istoriju belog sporta. Naime, ukoliko savlada Ruda, Novak će stići do jubilarne 1000. pobede u karijeri.

Pre Kanađanina, Đoković je u Rimu pobeđivao Karatseva i Vavrinku, dok je Kasper do polufinala stigao preko Van De Zandšulpa, Bruksbija i Šapovalova.

Biće ovo ujedno treći međusobni meč prvog i desetog igrača planete, a u oba prethodna slavio je srpski as.

Pobednik ovog susreta igraće protiv Stefanosa Cicipasa, koji je savladao Aleksandra Zvereva sa 2:1.