NIJE USPEO NOVAK: Nadal je u polufinalu Rolan Garosa

31.05.2022. 20:21 17:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Šteta.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković poražen je u od Rafaela Nadal 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (4) u četvrtfinalu Rolan Garosa posle četiri sata i 16 minuta igre.

JAČI JE SAŠA! Kraj bajke za Alkaraza - Zverev u polufinalu čeka Novaka ili Rafu

REŠENJE ZA MEČ RAFE I NOVAKA JE JASNO Nadal besan kao ris: "Novac odlučuje..."

BIVŠI BROJ JEDAN: Novak? Ne, Nadal je uvek favorit na šljaci, ali da...pristrasan sam

Nije dobro počelo po Novaka, pošto je već u prvog gemu pretrpeo brejk. Od tog lošeg starta nije Srbin uspeo da se oporavi iako je pri rezultatu 2:1 imao dve brejk prilike, ali je u tim trenucima Rafa bio na nivou. Španac je do kraja seta još jednom oduzeo servis protivniku i došao je do vođstva.

Početak drugog seta ista priča. Nadal pravi brejk posle jednog maratosnkog gema, nije iskoristio šest brejk lopti, ali je ona sedma bila presudna.

Nastavio je Rafa sa odličnom igrom i došao do novog brejka, bilo 3:0. Od tog trenutka kreće buđenje Novaka. Neverovatna serija prvog reketa sveta, osvojio je šest od sedam narednih gemova i poravnao u setovima.

Treći set ponovo prvi servis gem gubi Novak i kao i u prethodnom delu meča Nadal je od starta u prednosti. Đoković je pri rezultatu 2:1 imao brejk priliku, ali je promašio jedan relativno lak udarac iz forhenda. Što nije Novak uradio je Rafa, ponovo je oduzeo servis protivniku i tu je bio kraj za Srbina u ovom delu igre.

U četvrtom setu je Novak prvi put uspeo da osvoji prvi gem seta, a potom jeoduzeo servis protivniku i poveo sa 3:0. Suvereno je čuvao tu prednost sve do rezultata 5:3, onda je poklekao, Nadal je to znao da iskoristi i set je otišao u taj brejk.

Tamo se Novak nije pojavio, na samom startu je Nadal uzeo mini brejk, dominirao je i plasirao se u polufinale drugog po redu gren slema. Aleksandar Zverev će biti njegov protivnik.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti ovde.

6:7
Pobeda Nadala! Neuporedivo bolji igrač je bio Španac u taj brejku. Bilo je 7:4.

6:6
TAJ BREJK! Videćemo da li će meč otići u peti set ili će Rafa doći do trijumfa.

6:5
Uspeo je Novak da osvoji gem, nije bilo lako, pretio je Nadal. Nije poklekao prvi reket sveta i osigurao je taj brejk četvrtog seta.

5:5
U padu je igre Novak. Rafa je u seriji od tri gema i set je u totalnoj ravnoteži.

5:4
Vraća Nadal brejk! Iskoristio je treću brejk loptu i potpuno se vratio u set.

5:3
Lagano je Nadal došao do svog gema, ali će u narednom Novak servirati za poravnanje u setovima.

5:2
Nije uspeo Nadal da iskoristi podršku sa tribina u ovim trenucima. Čuva Novak brejk prednosti.

4:2
Sa nulom dobija ovaj servis gem Španac.

4:1
Imao je Novak 40:0, stigao je Rafa na korak od igre na razliku, ali je promašio jedan za jega lak udarac i gem ide Đokoviću.

3:1
Nije bio previše zainteresovan Novak za ovaj gem i Rafa je smanjio rezultat.

3:0
Gem sa nulom! Rutinski!
2:0
BREJK! Oduzima Novak servis Rafi. Izuzetno diskutabilna lopta pri poslednjem poenu. Ali je loptica ipak bila u autu prilikom drop šota Nadala.

1:0
KONAČNO! Uspeo je Novak da osvoji prvi gem u setu.

IV SET

6:2
Nije uspeo Novak da zapreti u ovom gemu, pa je Nadal došao do novog vođstva u setovima.

5:2
Najbrži gem do sada, Nadal je usresređen na svoj servis gem.

5:1
Još jedan gem nedostaje Nadalu da dođe do trećeg seta.

4:1
Promašuje Novak! Ogromna prednost za Nadala. Dupla servis greška, a potom i neshvatljivo izbačena lopta u aut Novaka i ponovo dva brejka viška za Rafu.
3:1
Šteta! Imao je Novak šansu u ovom gemu da dođe do brejka, ali Rafa i dalje ostaje u prednosti.

2:1
Upisao se Novak u ovom setu. Vrlo dobar servis gem. Za razliku od prethodnih setova u ovom se gemovi za sada znatno brže završavaju.

2:0
Lagan gem za Rafu i potvrda brejka.

1:0
Copy-paste prva dva seta. Novak gubi svoj servis gem, ovoga puta se to desilo sa nulom.

III SET

4:6
Da, da, da! Gubio je Nadal 3:0, ali se onda Đoković probudio i osvojio šest od sedam narednih gemova i sada je 1:1 u setovima.
4:5
Lak gem osvaja Novak. Konačno da gem nije otišao na razliku. Značajno je što je baš na ovaj način Đoković došao do prednosti.

4:4
Preživeo je ovaj gem Nadal. Nije dozvolio Novaku da nastavi svoju seriju i da dobije pet vezanih gemova.

3:4
Jako, jako važan gem za Novaka. Potvrdio je brejk! Imao je Nadal nekoliko brejk lopti, ali je Đoković bio hrabar i sada vodi po prvi put u meču. Gotovo da nema gema koji se ne igra na razliku.

3:3
Ide brejk! Vratio je Novak dva brejka zaostatka. Još jedan maratonski gem, ali ovoga puta je Đoković izašao kao pobednik.

3:2
Odlična dva gema za Novaka. Zaigrao je nešto kvalitetnije, pre svega se sjajno kretao.
3:1
Konačno pravi brejk Đoković! Uspeo je da dođe do prvog gemu na servis protivnika.

3:0
Loše, loše, loše... Ništa Novaku ne polazi za rukom. Novi brejk Nadala.

2:0
Dominira Nadal! Jednostavno Novak nema rešenja za igru Španca.

1:0
Ponovo brejk na startu! U gemu koji je trajao preko 12 minuta, Novak je poklekao i Rafa je iskoristio sedmu brejk loptu.

II SET

6:2
Imao je malo problema Nadal u ovom gemu, ali je uspeo da iskoristi prvu set loptu i sada je 1:0 za Španca.

5:2
Osvaja Novak gem, ali će posle pauze Nadal servirati za prvi set.

5:1
Najlakše osvojen gem za Nadala do sada. Čini se da se Novak pomirio sa gubitkom prvog seta.

4:1
Izmiče prvi set! Nadal je napravio još jedan brejk i u velikoj je prednosti.

3:1
Izvukao se Rafa! Imao je Novak dve vezane brejk prilike, ali je Nadal igrao sjajno u tim trenucima i sačuvao svoj servis.
2:1
Prvi gem za Novaka i to je uradio u stilu - bez izgubljenog poena.

2:0
Uspeo je Nadal da potvrdi brejk!

1:0
Brejk Rafe na samom startu! Nije najbolje ušao u meč Đoković, osvajao je poene uglavnom dobrim servisom i Španac je stekao prednost.