NOVAK BEZ FINALA: Propustio VELIKU priliku u ODLUČUJEĆEM taj-brejku

21.11.2020. 14:08
Dominik Tim
Dominik Tim / Izvor: Reuters

Igraće protiv boljeg iz duela Rafael Nadal - Danil Medvedev.

Dominik Tim je savladao Novaka Đokovića u polufinalu Završnog mastersa u Londonu. Posle velike bitke Austrijanac je slavio sa 2:1 (7:5, 6:7, 7:6) i u nedelju će protiv pobednika meča Nadal – Medvedev pokušati da osvoji prvi pehar na ATP finalima.

KADAR – NEVERA! Pogledaj zvanično najjače dobitne tikete i preuzmi 1000 RSD BONUSA NA POKLON

ZAŠTO TAKO PRIJATELJU: Nije smeo to da URADI Novaku - IZDAJA veka!

UOČI NOVOG OKRŠAJA SA TIMOM: Oglasio se Novak! Đoković veruje da će NESTATI!

Prvi set ovog polufinalnog meča protekao je u potpuno izjednačenoj borbi sve do 11. gema. Do tog momenta nije bilo ni brejk lopti i svi su nekako očekivali da dođe do taj-brejka. Ipak, tada je Đoković malo popustio odigrao par loših udaraca uključujući i volej pri rezultatu 30:40 i videlo se da će mu set iskliznuti.

Naravno, Tim nije propustio šansu i poveo je u setovima.

Slično je bilo u drugom setu. Zamalo da se i on završi sa 7:5, ali za Đokovića. Srbin je imao dve vezane set lopte, ali nije bio dovoljn o pribran i ušlo se taj-brejk koji je priča za sebe.

Slavio je Novak sa 12:10, ali ono što je viđeno prepričavaće se dugo. Od 22 poena 11 je bilo mini brejkova. Dominik Tim je dva puta servirao za finale (imao ukupno četiri meč lopte), ali jednostvano zna se ko je kralj taj-brejkova. Tu više nema dileme kada je u pitanju 13. gem, onda je tu najbolji Đoković.

Sjajan je bio i treći set. Nije bilo nijedne brejk lopte u 12 gemova i ostalo je da novi taj-brejk odluči pobednika. Krenulo je sa duplom greškom Dominika Tima. Poveo je Novak sa 4:0 uz dva mini brejka, ali stigao je Austrijanac do vođstva od 6:4. Na kraju je slavio sa 7:5 za plasman u finale.

Nole i Dominik sastajali su se do ovog polufinala sastajali 11. puta, a srpski as je dobio sedam od tih mečeva.

Poslednji do danas, ujedno i najznačajniji njihov duel do sada, dobio je Novak Đoković. Njegova veličanstvena pobeda u finalu Australijan Opena i osmi pehar u Melburnu, osvojena je rezultatom 3:2 (6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4) i danas se prepričava.

Tok meča Novak Đoković - Dominik Tim možete da pratite na našem sajtu.

6:7
Poveo je Novak sa 4:0 uz dva mini brejka, ali stigao je Austrijanac do vođstva od 6:4. Na kraju je slavio je Tim sa 7:5 za plasman u finale.
6:6
Pobednika ovog fenomenlnog meča odlučiće taj-brejk. U 12 gemova nije bilo brejk lopti
5:6
Imao je Đoković opet šanse, ali ako želi da pobedi moraće to kroz taj-brejk
5:5
Nastavlja se velika borba u odlučujućem setu. Još dva gema i eventualni taj-berejk i znaćemo ko je prvi finalista
4:5
Zanimljiv gem, ali Tim ga osvaja iako je Đoković ima lepu priliku da dođe barem do 40:40
4:4
Mučio se Đoković. Bilo je i 40:40, ali ipak bez brejk šansi i dalje u trećem setu
3:4
Tim dolazi do gema, ali primetno teže osvaja servise u trećem setu. Naravno, to ne znači ništa u ovakvom meču

Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

3:3
Bez izgubljenog poena Novak osvaja gem
2:3
Imao je Novak malu priliku u ovom gemu, ali još bez ozbiljnog ugrožavanja servisa u trećem setu

6:7
Tim je osvojio prva dva poena, ali Novak vezuje četiri posle toga. Poravnava Austrijanac na 4:4 i dolazi do prve meč lopte zatim. Nije iskorisio na Novakov, ali ni na svoj kada pravi duplu grešku. Novak ne uspeva na svoj servis da završi set,nego gudi oba poena. Tim takođe opet greši za 9:9 na svoj servis. Novak slavi sa 12:10.
6:6
Đoković ne espeva da iskoristi dve set lopte i ulazi se u taj-brejk
6:5
Novak je obezbedio taj-brejk i ponovo stavio Tima pod pritisak
5:5
Imao je Novak priliku u ovom gemu. Bilo je 30:30, ali oept Tim servisima poravnava skor
5:4
Perfektan gem najboljeg svetskog tenisera
4:4
Novak je imao brejk loptu. Mali aut je bio posle riterna Đokovića. Posle toga još dva poena za Austrijanca
4:3
Dobar gem Novaka Đokovića. Pokazatelj kako treba da igra
3:3
Tim lagano uzima gem. Austrijanac igra bolje u drugom setu, ali to ne mora ništa da znači
3:2
Đoković je spasao jednu brejk loptu i posle mnogo muka osvojio gem
2:2
Tim je sjajno odigraom i sa nulom uzima gem
2:1
Đoković drži svoj servis. Sada je izgubio dva(od 40:0, do 40:30), dok u uvodnom nije nijedan
1:1
Tim rutinski osvaja gem i izjednačuje rezultat
1:0
Dobar start Đokovića u drugom setu. Ipak, koliko će biti teško govori i činjenica da je Tim izgubio samo jedan od 22 meča na kojima je poveo 1:0 u setovima u 2020.

II SET

5:7
Dominik nije propustio šansu i došao na pola puta do pobede i ulaska u finale
5:6
Prva brejk lopta i Tim je iskoristio. Sada će servirati za vođstvo u setovima
5:5
Mučio se Austrijanac. Bilo je 40:40, ali je servisima uspeo da uvede meč u 11. gem
3:3
Novak je imao 0:30 na servis Tima i priliku da dođe do tri vezane brejk lopte. Gem se igrao na razliku, ali Austrijanac izjednačuje