POVREDA JE OSTAVILA POSLEDICE: Japanac napravio VELIKO IZNENAĐENJE i savladao Đokovića (FOTO)

11.03.2018. 22:11
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Srbin igra protiv Japanca.

Novak Đoković se vratio na teren posle dva meseca, ali je startovao porazom! Najbolji teniser Srbije se posle skoro dvomesečne pauze zbog povrede vratio na teren i izgubio u drugom kolu Mastersa u Indijan Velsu. Taro Danijel, 109. teniser planete, pobedio je Srbina, 13. igraču sveta, posle skoro dva ipo sata - 2:1 (7:6, 4:6, 6:1)

DVOUMILA SE PA PRELOMILA: Maša Šarapova donela VAŽNU odluku (FOTO)

GVOZDENA PODRŠKA: Đoković ima neverovatnog navijača u Indijan Velsu (FOTO)

KAO OD MAJKE ROĐENA! Poznatoj novinarki hakovali telefon pa isplivale EKSPLICITNE slike u javnost (FOTO)

Đoković je odlično počeo duel sa kvalifikantom iz Japana i bez izgubljenog poena osvojio prvi gem na svoj servis. Japanac je izjednačio, ali je Novak u sledećem ponovo bio perfektan i bez izgubljenog poena je poveo je sa 2:1. Đoković je u četvrtom gemu oduzeo servis protivniku bez izgubljenog poena - 3:1, a odmah zatim i povećao na 4:1. Srbin je zatim poveo 5:2, pa se verovalo da će lako povesti 1:0 u setovima, ali je usledio kambek Japanca, koji je kod 2:5 spasio i set loptu. Taro je osvojio tri vezana gema, a posle 5:5 je stigao i do 6:6 i set uveo u taj-brejk. Japanac je uspeo da osvoji prvi set pošto je u taj-brejku slavio 7:3. Prvi set je trajao 61 minut.

POSLE KIKSA ZVEZDE: Zakuvala se trka za prvaka Srbije (FOTO)

Novak je u trećem gemu drugog seta imao prvu brejk loptu u tom delu igre, ali je nije iskoristio i Japanac je poveo sa 2:1. Mučio se Đoković, ali držao je korak sa Japancem - 2:2. U sledeća dva gema oba igrača su bila sigurna na svoj servis, a kod rezultata 3:3 Novak je imao četvrtu brejk loptu u meču, ali je nije iskoristio. Bekend je veliki problem za Srbina. Konačno, brejk Đokovića je usledio za 4:3 u drugom setu. Srbin je odmah zatim i potvrdio brejk. Uspeo je Đoković da slavi 6:4 u drugom setu, pa se ušlo u treći, odlučujući deo igre. Drugi set je trajao 51 minut.

ATOMSKA BOMBA! Srbin PREUZIMA prebogati evropski KLUB!

HAOS! Tuča Delija i Grobara u CENTRU Beograda!

Treći set je počeo vođstvom Japanca koji je uspeo da osvoji gem na svoj servis iako je Novak imao dve vezane brejk lopte. Malo je nedostajalo da Taro povede 2:0, ali je Srbin uspeo da spasi dve brejk lopte. Đoković ipak nije uspeo da spreči brejk Danijela u četvrtom gemu, pa je Danijel poveo 3:1. U sledećem gemu je potvrdio brejk i poveo 4:1, a odmah zatim je imao nove dve brejk lopte, iskoristio je drugu i poveo 5:1, posle duple greške Đokovića. Taro je zatim lako osvojio gem i stigao do najveće pobede u karijeri.

NOVA SKANDALČINA U GRČKOJ! Prekinut DERBI u Solunu! Radili i PIŠTOLJI! (FOTO)

Đoković je poslednji meč pre večerašnjeg odigrao 22. januara protiv Korejca Hjeon Čunga u osmini finala Australijan Opena, a u međuvremenu je imao lakši hirurški zahvat kako bi što pre rešio problem i vratio se na teren. Jasno je da su povreda i operacija ostavile traga, očigledno je da Novaka čeka mnogo rada i terapija na putu ka povratku u vrh svetskog tenisa.