15°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

NAJLUĐI MEČ NA VIMBLDONU: Dobila taj-brejk 20:18 u trećem setu dugom 105 minuta i slavila

07.07.2023. 18:49
Lesja Curenko
Lesja Curenko / Izvor: Profimedia

Ukrajinka nadigrala Rumunku.

Najdramatičniji meč u dosadašnjem toku Vimbldona odigran je u trećem kolu ženskog singla.

NATALIJA JE IZNENADILA CEO SVET: Evo šta je sve osvojila lepa Srpkinja, ali nema predaje ni protiv DVOSTRUKE vimbdonske šampionke

AKO PADNE VAVRINKA: Novak saznao protivnika u osmini finala Vimbldona

NOVAK SE SPREMA ZA MEČ: Evo koga je sreo dok je išao na trening (VIDEO)

Ukrajinka Lesja Curenko savladala je Rumunku Anu Bogdan 4:6, 6:3, 7:6, pošto je bila bolja u super taj-brejk rezultatom 20:18.

U trećem setu je viđeno čak osam brejkova, Curenko je propustila meč loptu u 12. gemu na svoj početni udarac. Tek onda je usledilo uzbuđenje u doigravanju koje se, inače, igra do 10 u setu odluke.

Ukrajnika, koja se nalazi na 60. mestu VTA liste, je imala vođstvo 5:1. Međutim, Rumunka, koja je za tri pozicije bolje rangirana, uspela je da izjednači na 5:5. A, onda je usledila rezultatska klackalica, pošto nijedna teniserka nije uspela da se odlepi na dva poena prednosti. Tako je bilo sve do rezultata 20:18, kada je Curenka stigla do trijumfa iskoristivši sedmu meč loptu.

Sa druge strane, Bogdan je imala pet prilika da slavi, ali je eliminisana posle tri sata i 40 minuta borbe i trećeg seta koji se igrao čak 105 minuta, duže od pojedinih mečeva ženskog singla u celini.

Bio je ovo najduži taj-brejk u istoriji ženskog tenisa na turnirima najveće četvorke.

Curenko će u osmini finala igrati protiv pobednice duela Džesika Pegula – Elizabeta Koćiareto.