WTA MOSKVA: NAJVEĆI uspeh u KARIJERI, Danilović posle DRAME u FINALU! (FOTO)

28.07.2018. 16:49
Olga Danilović
Olga Danilović / Izvor: Profimedia

Devojka koja obećava.

Srpska teniserka Olga Danilović, na turniru u Moskvi uspela je da se pobedom na Beloruskonjom Aleksandrom Sasnovič, plasira u finale WTA turnira. Danilović je u tri seta savladala Belorusku igračicau 2:1 (6:2, 5:7, 7:5). Protivnica u finalu biće joj Aleksandra Potapova.

JEVTOVIĆ SE OTVORIO: O Zvezdi, najvećem blamu, koškanju sa Turcima... (VIDEO)

U ZAVRŠNIM PREGOVORIMA: Partizan na pragu dovođenja NOVOG centra

U prvom setu Olga Danilović bila je odlična. Diktirala je svoj tempo, a protivnici je dozvolila samo dva osvojena gema. Očekivalo se da srpska igračica nastavi sa furioznom igrom i u narednom setu, ali se Sasnovič nije predavala. Rešila je drugi period meča sa 7:5 i tako odvela meč u poslednji treći set.

Srpska teniserka je uspela da startu trećeg seta napravi brejk i povede sa 2:1, tako da je Beloruskinja bila pred porazom. Bila je pred trijumfom naša igračica, ali je kod rezultata 5:2 dozvolila protivnici da sa tri vezana gema izjednači i unese neizvesnost do kraja. Međutim, Danilović je uspela da oduzme servias Sasanovič i u narednom gemu na svoj servis ostvari plasman u fianale Moskve.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.