13°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

ZAVRŠNI MASTERS: Federer ne ume da napravi brejk, Cicipas otišao u finale (FOTO)

16.11.2019. 17:23
Stefanos Cicipas
Stefanos Cicipas / Izvor: Reuters

Grk u dva seta izborio meč za trofej.

Stefanos Cicopas savladao je u prvom polufinalu Rodžera Federera sa 2:0 (6:3, 6:4) za sat i 37 minuta igre i tako se plasirao u finale. U meču za trofej igraće protiv pobednika duela između Dominika Tima i Aleksandera Zvereva.

IZNENADA: Posle eliminacije u Londonu ODUSTAO i od nastupa za reprezentaciju

KAKVO IZNENAĐENJE: Zvezda Barselone na treningu Srbije!

Federer je zapretio Cicipasu već u prvom gemu kada je imao brejk šansu, ali je Grk uspeo da sačuva svoj servis i uzvrati odmah u narednom gemu oduzevši Švajcarcu servis i potvrdivši brejk za 3:0. Do sedmog gema nije bilo novih uzbuđenja, kada je Federer stigao do tri brejk prilike, ali je Cicpas uspeo da se izvuče iz teške situacije i povede sa 5:2. Čak i kada je servirao za osvajanje prvog seta Cicipas je morao da brani dve brejk lopte što je ponovo uspešno učinio, a iskoristio je tek sedmu set loptu da povede sa 1:0.

Drugi set je počeo odlično za Cicipasa koji je posle 1:1 uspeo da naporavi još jedan brejk i povede sa 2:1. Međutim, Švajcarac je nošen velikom podrškom u Londonu u narednom gemu imao nove brejk prilike i iskoristio teč četvrtu šansu, odnosno ukjupno 10. brejk priliku od početka meča i tako podsetio na meč protiv Cicipasa na Australijan openu kada nije uspeo da iskoristi 12 brejk lopti. Iako je izgubio servis, nije to poremetilo Cipcipasa koji je drugi put uzastopno oduzeo Rodžeru servis, a zatim potvrdio brejk za vođstvo od 4:2. U 10. gemu je Federer imao poslednje dve prilike da napravi brejk i stigne do izjednačenja, ali je Cicipas i to uspeo da odbrani i zasluženo se plasira u finale zavrešnog Mastersa.

Pogledajte kako izgleda Morana Mamić, jedna od najlepših hrvatskih manekenki

NOVAK ILI RAFA? Polufinalista Mastersa u Londonu PRIZNAO ko ga je više IZNENADIO!

KAD ĆE SE NOVAK VRATITI NA TRON? Pre ovog DATUMA to će se TEŠKO desiti

MORALO JE I TO DA SE DOGODI: Đoković će i zbog OVOGA dugo pamtiti težak poraz od Federera

OSIROMAŠEN DEJVIS KUP: Velika zvezda otkazala učešće na završnom turniru

POSLE POVREDE LAKTA NA MEČU SA FEDEREROM: Novak OTKRIO da li će igrati na Dejvis kupu!