ZAVRŠNI MASTERS: Ože-Alijasim naneo Nadalu drugi poraz u Torinu

15.11.2022. 16:17
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Profimedia
Kanđanin slavio u dva seta.

Kanađanin Feliks Ože-Alijasim savladao je u drugom kolu Zelene grupe na Završnom Mastersu u Torinu Rafaela Nadala sa 2:0 (6:3, 6:4) za sat i 58 minuta igre. Oov je Kanađaninu prva pobeda u Torinu čime je zadržao šanse za plasman u polufinale, dok je Nadal drugim porazom osta sa minimalnim šansama da se bori za polufinale.

POZNATA SATNICA: Đokovića sutra od 14 sati protiv Rubljova

SRĐAN O ŠANSI DA NOLE ZAIGRA U MELBURNU: Ne verujem ništa Australijancima, dok Novaka ne vidim na terenu

NOVAK JASAN: Svestan sam toga

Već na startu meča Nadal je imao dve brejk lopte, ali je Kanađanin uspeo da ih spasi i povede sa 1:0. Sve do sedmog gema nije bilo novih brejk priklika, da bi Nadal ponovo imao dve i još jednom je Ože-Alijasim uispeo da spasi i povede sa 4:3. Kazna je stigla Španca u narednom gemu kada je Kanađnin došao do prve brejk prilike na neču i odmah je iskotistio da mu oduzme servis i povede sa 5:3, a potom na svoj servis osvoji prvi set.

Oba tedniser osvojili su prve gemove na svoj servis u drugom setu, ali je Kanađnin već u trećem uspeo da brejkne Nadala i potom potvrdi brejk za 3:1. U petom gemu je Španac morao da spašva još jednu brejk loptu, a u narednom nije uspeo da iskoristi brejk prikliku koja mu se ukazala pa je Ože-Alijams poveo sa 4:2. Do kraja meča nije bilo brejk šansi, a Kanađnin je iskoristio prvu meču loptu i stiga odo prve pobede u Torinu.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.