27°C
15.06.2024.
117.0802
109.0132

PROKLETSTVO TOKIJA SE NASTAVLJA: Saša je ipak ZVER(EV)! Đoković zaustavljen u Torinu, Nemac u FINALU! (VIDEO)

20.11.2021. 22:18
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Tamo ga čeka Rus.

Novak Đoković neće igrati u finalu završnog Mastersa u Torinu! Najbolji teniser sveta zaustavljen je na pretposlednjem koraku od Aleksandera Zvereva iz Nemačke rezultatom 1:2 (po setovima 6:7 (4:7), 6:4, 3:6) koji je posle Olimpijskih igara u Tokiju ponovo bio koban za srpskog asa, ne dozvolivši mu da prvi put od 2015. godine podigne pehar na poslednjem turniru u sezoni.

NOVAK SE OPROSTIO OD LEGENDARNE PEVAČICE: Smrt Merime Njegomir ostavila je Đokovića bez teksta!

NEPOSREDNO PRE MEČA MU JE SAOPŠTENO Đoković veoma uznemiren: "Strašno... život je takav"

GRBIĆEVE REČI UVEK PAMTI: Novak otkrio koliko mu znači Vanja: "Neustrašivi borac"

Maratonska borba vodila se u prvom setu. Rivali su sigurno čuvali svoj servis, samo po jednu brejk priliku imali su obojica do taj-brejka, u kome je Nemac pokazao više strpljenja, iskoristio dve greške prvog reketa sveta i na kraju slavio sa 7:6 (7:4).

Ista slika viđena je i u drugom setu, igralo se gem za gem do 9. poena, kada je Nole iznenadio Zvereva i oduzeo mu servis.

Ključan je bio naredni gem, pri vođstvu Đokovića od 5:4, u kome je imao čak šest set lopti, uspeo je napokon da iskoristi šestu i sa trijumfom od 6:4 u potpunosti se vrati u meč.

Konačno, u odlučujućem trećem setu, nemački teniser je čekao strpljivo svoju šansu i dočekao je u četvrtom gemu, kada je iznenadio najboljeg reketa sveta i oduzeo mu servis, iskoristivši prvu brejk šansu u pravom trenutku.

Mogao je Nole da uzvrati u sedmom gemu, pošto mu se ukazala prva brejk prilika u poslednjem setu, ali je napravio grubu grešku, koja ga je ispostavilo se, koštala gema, a ujedno i plasmana u veliko finale.

Saša je poveo sa 5:2, da bi zatim rutinski priveo meč kraju i prošao u finale na megdan Danilu Medvedevu iz Rusije.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

Sva dešavanja sa meča Novak Đoković - Aleksander Zverev možete da pratite na našem portalu iz minuta u minut.

3:6
KRAJ MEČA. Aleksander Zverev je u finalu Završnog Mastersa u Torinu.

3:5
Ekspresno Đoković smanjuje bez izgubljenog poena, sada se Zverev pita. Novaku je potreban brejk.

2:5
Najuzbudljiviji gem u ovom setu, Novak je imao brejk lopte, nije ih iskoristio, Zverev se izvukao, odbranio servis i sada ga samo jedan gem deli od plasmana u finale!

2:4
To je pravi Nole, bez greške, sa nulom osvaja drugi gem u trećem setu. Da li je ovo najava Đokovićevog "buđenja" i preokreta vrednog finala.

1:4
Nemac grabi ka finalu, ubedljivo i lako do četvrtog gema, sada ga još dva poena dele od megdana sa Danilom Medvedevim.

1:3
BREJK za Zvereva!!! Nemac je sada u velikoj prednosti.
Novak nije pogodio dva forhenda zaredom i Zverev je zapretio na 15:40, kada je Đoković poslao lopticu u mrežu.

1:2
Saša furiozno stiže do drugog gema u odlučujućem setu, 11. asom i vinerom, "sa nulom" dobija ovaj gem.

1:1
Opet se Nole muči, kao u prvom setu. Dozvolio je Zverevu da sopstvenim greškama povede sa 0:30, ali se ubrzo pribrao i sa četiri vezana poena sačuvao servis.

0:1
Zverev je prošao kroz pakao u ovom gemu, Novak je vodio 30:0, ali je Nemac sa pet prvih vezanih servisa izašao iz očajne situacije.

0:0
POČEO JE TREĆI SET.

III SET

6:4
IDEMOOOOOO NOLEEEE!!!! Đoković je uz dosta muka uspeo da izjednači u setovima na 1:1, iskoristivši tek šestu set loptu, odserviravši as. Idemo ispočetka. Sada je srpski teniser u velikoj psihološkoj prednosti.

5:4
BREEEEEEEEEEEEEEEEEJK!!!! Novak ODUZIMA servis Zverevu, konačno!!!! Čekao je Đoković svoju priliku, čekao i dočekao u devetom gemu drugog seta, kada je imao dve šanse da stekne brejk viška, prvu nije iskoristio, ali zato drugu jeste, pošto je Saša poslao lopticu u aut.

4:4
Konačno brz gem za Đokovića, sa nulom je "ošišao" Zvereva i izjednačio.

3:4
Ono što ne valja za Novaka je što Nemac mnogo lakše i brže osvaja gemove, do četvrtog je stigao bez izgubljenog poena.

3:3
Kako samo Zverev pogađa linije. Novak je poveo u ovom gemu sa 40:15, a onda Saša preciznim udarcima doneo neizvesnost smanjivši na 40:30. Ipak, drugi servis Đokovića i slanje loptice u mrežu Zvereva omogućili su Srbinu da i ovaj težak gem reši u sovju korist.

2:3
Za samo 58 sekundi Zverev stiže do trećeg gema, ne prepustivši nijedan poen Noletu, ubitačni servisi nemačkog tenisera.

2:2
Nastavlja Đoković teškom mukom da osvaja gemove, sada je Saša stigao na 40:30, ali se srpski as odbranio od potencijalnih brejk lopti.

1:2
Ne da se žilavi Nemac, teškom mukom je uspeo da odbrani Novakov napad i sve je bliži odlasku na megdan Danilu Medvedevu. Rus će svakako biti u prednosti, obzirom da njegov potencijalni protivnik igra maratonski meč.

1:1
Odličan Đoković na 40:30, u trenucima kada se činilo da će Zverev stići do brejka, ostao je pribran i nije dozvolio novo iznenađenje.

0:1
Nastavlja Saša gde je stao u prvom setu, lagano osvaja prvi gem na početku drugog perioda.

II SET

4:7
Vodi Zverev 1:0 u setovima (7:6), posle sat vremena igre dobio je Đokovića i samo set ga deli od velikog finala.

4:6
Sjajna paralela Zvereva donela mu je dve set lopte.

Zverev
Zverev / Izvor: Reuters

4:5
Rešava Novak neprijatnu situaciju i smanjuje rezultat. Zverev ima dva servisa za osvajanje seta.

3:5
Vraća mini brejk Novak, ali ga i gubi. Zverev je pogrešio za 3:4, a zatim Đoković uradio isto, pa sada Saša ima velikih 3:5.

2:3
BREJK! Nemac duplim greškama Đokovića stiže do brejka i ima sve u svojim rukama.

1:2
Nole počinje servis gemom, a Nemac sa dva na svoj servis preokreće.

TAJ-BREJK

6:6
Gubio je Saša 0:30, činilo se da će Nole stići do brejka u pravom trenutku, ali je Nemac pokazao kvalitet i pogodivši sva tri prva servisa preokrenuo rezultat i stigao do novog izjednačenja. Taj-brejk će odlučivati o pobedniku prvog seta.

6:5
Pakao je prošao Đoković u ovom gemu, jer je morao da spasava dve brejk lopte. Poslao je lopticu u mrežu za 15:40, prvu set loptu je spasio, a potom i drugu sjajnim poluvolejom izborio "đus". Posle toga su usledila još dva vezana poena i najteže izvojevani gem do sada.

5:5
Šteta, imao je Nole šansu da dođe do brejka. Poveo na servis Nemca 40:30, ali se Zverev izvukao i drugim servisom od 223 km/h upisao peti gem.

5:4
Sada Đoković demonstrira snagu, samo jednom je pogrešio, ali se brzo ispravio i ponovo poveo. Silovitim servisom od 208 km/h došao je do gema od osvajanja prvog seta.

4:4
Zverev ne ostavlja ni promil šanse Novaku, sa četiri sjajna servisa brzo dolazi do četvrtog gema.

4:3
Ponovo je Nole uz dosta muke došao do gema, međutim, sjajnim servisima kada je bilo najpotrebnije nije dozvolio iznenađenje i na dva gema je od osvajanja prvog seta.

3:3
Dva puta je Novak odlično riternirao, Nemac je odličan bio sa linije, Đoković je stigao do 40:30, ali od moguće brejk prilike.

Nole juri osmo finale na završnim mastersima, u prethodnih sedam, čak pet puta je osvajao titule.

2:2
Greši Novak, imao je lepu priliku da zapreti, ali se Saša izvukao i sačuvao svoj servis.

2:1
Za razliku od prvog gema, Đoković je morao da se malo pomuči u osvajanju drugog. Nemac je zapretio smanjivši na 40:30, ali je Srbin odbio napad i sačuvao servis.

1:1
Uzvraća Saša ekspresnim gemom, samo je jedan poen prepustio srpskom asu. Sa dva vinera i dva asa, Zverev brzo stiže do izjednačenja.

1:0
Siguran Nole na startu, bez izgubljenog poena stiže do prvog gema u meču. Ovo je prvi put na Mastersu da Đokovićev meč ne počinje brejkom, protiv Ruda i Rubljova je gubio servis, a Noriju oduzeo.

0:0
MEČ JE POČEO.

I SET

21:09
Nemački teniser je odlučio da ne igra u Dejvis kupu, za razliku od Đokovića koji će predvoditi Orlove u duelima sa Austrijom i Nemačkom u Insbruku.

21:07
Novak će otvoriti meč servisom, Zverev je na podbacivanju novčića izabrao da Đoković servira.

21:04
Rivali izlaze na teren, prvi je na njega kročio Zverev, potom i najbolji teniser planete Novak Đoković ispraćen ovacijama.

20:56
Sa druge strane, Zverevu je u prvom kolu predao meč Mateo Beretini (7:6 (9:7), 1:0), u drugoj rundi je doživeo jedini poraz od prvog finaliste Medvedeva 1:2 (3:6, 7:6 7:3), 6:7 (6:8)), dok je u trećem kolu savladao Huberta Hurkača iz Poljske sa 2:0 (6:2, 6:4).

20:55
Na putu do polufinala, Nole je sve mečeve dobio sa po 2:0. Na startu je bio bolji od Kaspera Ruda (7:6 (7:4), 6:2), potom Andreja Rubljova iz Rusije (6:3, 6:2) i na kraju od Britanca Kamerona Norija (6:2, 6:1).

20:52
Novak vodi 7:3 u međusobnim pobedama protiv Zvereva. Poslednji trijumf je ostvario u polufinalu US Opena 3:2, dok je Nemac slavio u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju sa 2:1.