АБА ЛИГА: Завршница за Хичкока, Мачванова и Андрићева хладнокрвност заледила Мегине налете! (ВИДЕО)

09.03.2015. 22:12
Marko Kešelj
Марко Кешељ / Извор: Фото: Мега Лекс/Јован Аздејковић

Црно-бели успели су да наставе непобедиви низ.

У последњем сусрету 24. кола регионалне АБА лиге, Партизан је као гост савладао Мега Лекс у Сремској Митровици резултатом 75:73 (25:17, 16:17, 13:12, 21:27). Била је ово 11. узастопна победа изабраника Душка Вујошевића, који су овим тријумфом задржали шансу за евентуално друго место и бољу позицију пред старт плеј-офа.

Партизан је имао предност током целог сусрета и чинило се да ће после 7 на полувремену рутински привести утакмицу крају. Ипак, Марко Кешељ није мислио тако. Некадашњи репрезентативац Србије погађао је ван линије 6.75 кад је требало, а тројком на 22 секунде до краја примакао је своју екипу на само -3 (73:70). Партизан лоше изводи аут, па је Андрић приморан да направи личну.

Миљеновић затим маши оба бацања, али Јокић хвата лопту у нападу и полаже за само пола коша предности. Вујошевић је био приморан да затражи минут одмора и да нацрта напад за своје пулене. Мега је заиста покушала да преокрене, али после промашаја Кешеља са линије пенала, Андрић хвата лопту и са два пенала поставља коначних 75:73. Треба напоменути да је Мачван ухватио неколико лопти у последња три минута и постигао веома битне поене за своју екипу.

Dejan Musli
Дејан Мусли / Извор: Фото: Мега Лекс/Јован Аздејковић

Црно-беле су предводили Милан Мачван са 23 поена и индексом 29 (непогрешив за два 11/11) и Александар Павловић са 18 поена. На другој страни, Кешељ је убацио 23, док су Миљеновић и Мусли постигли по 14. У наредном колу Партизан дочекује Задар у "Пиониру", док Мега гостује Металцу у Ваљеву.

МЕГА ЛЕКС: Кешељ 23 (9ск, 3ас), Крстић, Ђоковић, Јарамаз 5, Вељковић, Миљеновић 14 (7ас), Јокић 11 (9ск), Суловић 2, Симовић, Симеуновић 4, Николић, Мусли 14 (10ск). Тренер: Дејан Милојевић.

ПАРТИЗАН: Павловић 18 (6ск, 3ас), Тепић, Мурић 9, Маринковић 3, Дало, Милутинов, Милосављевић 11, Мачван 23 (11/11 за два), Ђумић 4, Андрић 7, Милутиновић, Безбрадица. Тренер: Душко Вујошевић.

Будућност - Крка 82:77

ТАБЕЛА: Црвена звезда 22-2, Будућност 18-6, Партизан 17-7, Цедевита 16-8, Олимпија 13-11, Крка 12-12, Металац 12-12, Солнок 11-13, Задар 11-13, Мега Лекс 10-14, Игокеа 9-15, Цибона 9-15, МЗТ 6-18, Левски 2-22.