АБА ЛИГА: Партизан покисао од љубљанске кише тројки!

19.10.2014. 16:42 18:53
Đorđe Gagić na utakmici protiv Olimpije
Ђорђе Гагић на утакмици против Олимпије / Извор: Фото: абалига

Кошаркаши Партизана доживели су и трећи пораз у регионалној лиги, овог пута од Олимпије 87:58 (22:18, 23:15, 17:12, 25:13).

Кошаркаши Партизана поражени су у утакмици четвртог кола АБА лиге од екипе љубљанске Олимпије са 87:58 (22:18, 23:15, 17:12, 25:13). Црно-бели су тако претрпели трећи неуспех од старта сезоне. Српски шампион је само у првој деоници парирао домаћим играчима, док су у остала три периода били само неми посматрачи. Партизан је немоћно бранио шут из даљине, где је предњачио Махковиц, који је био изузетно расположен са свих позиција.

Имала је Олимпија и 30 у једном тренутку, али истини на вољу, шут их је служио невероватно добро у овој утакмици. За три су имали нешто више од 50 одсто (13/24). Једине светле тачке у екипи Дулета Вујошевића били су по обичају Мурић са 17 и Гагић са 14. Код победника Махковиц је убацио 19, док су Хроват и Салин постигли по 10.

ОЛИМПИЈА: Рупник 6, Маринели 3, Хроват 10 (7ск), Салин 10, Вучетић 4, М. Бегић 7, Д. Мурић, Николов 9, Махковиц 19 , Омић 8, Мариновић 6 (0/1 за два, 2/2 за три, 3ск 8ас за 22 мин), Канацевић 5. Тренер: Алеш Пипан.

ПАРТИЗАН: Тепић 2, Кузелоглу, Е.Мурић 17 (5ас), Маринковић 2, Дало 5, Милутинов 8 (8ск), Гагић 14 (10ск), Андрић, Милутиновић 2, Безбрадица 8, Богдановић, Шалић. Тренер: Душко Вујошевић.

Пренос уживо могли сте да пратите на порталу Србија Данас.

4. четвртина - 25:13 (87:58).

40. минут: Безбрадица постиже последње поене на мечу за коначних 87:58. Трећи пораз црно-белих у прва четири кола.

35. минут: Шоу Блажа Махковица који је својом петом тројком на мечу запечао судбину Партизана на овом сусрету, 74:50.

33. минут: Дало маши зицер, али све то одлично прати Милутинов, који постиже свој осми поен на мечу, 68:47.

32. минут: Махковиц сјајно краде лопту и ефектно закуцава за 23, (68:45).

3. четвртина - 17:12 (62:45).

Hristo Nikolov
Христо Николов / Извор: Фото: абалига

30. минут: После поена Мурића, Алиш Пипан зове тајм-аут. Црно-бели губе са 59:45.

28. минут: Хроват је искористио одличан блок саиграча и погодио за 59:41.

26. минут: Партизан коначно прецизан са линије 6.75. Тепић "поправља" шут на 2/10, (52:37)

25. минут: Мирза Бегић је непремостива препрека испод коша Олимпије. Центар домаћих својом шестом блокадом на сусрету, омогућује контру у којој Канацевић поентира за 17.

24. минут: Прве поене у трећем периоду за Партизан постиже Гагића на асистенцију Мурића, 49:35.

2. четвртина - 23:15 (45:33).

Edo Murić
Едо Мурић / Извор: Фото: абалига

20. минут: Одлепила се Олимпија на највећих 12 поенима Салина и Николова.

19. минут: Дало је одважно кренуо на кош, али га је дочекао Омић и сјајно га изблокирао.

16. минут: Милутинов користи два бацања, а одмах потом Рупник преко руке Тепића постиже седму тројку за домаћи тим.

15. минут: Мариновић погађа тројку "на искуство" и доводи Олимпију до највећих 7, 35:28.

14. минут: Сјајан соло продор Еда Мурића, који је уз фаул поентирао за 32:28. На жалост није успео да искористи додатно бацање.

12. минут: Мариновић поново лако пролази прву линију одбране Партизана и асистира за Хровата, који пресвлачи тројку из корнера за највећих 6, 28:22.

1. четвртина - 22:18.

10. минут: Безбрадица је искористио 2 1 и довео црно-беле на само -2, али су играчи Партизана потом били веома несмотрени, што је искористио Омић и поенима испод коша поставио коначних 22:18.

9. минут: Безбрадица је сјајним ролингом прошао Махковића и поентирао за -4, (19:15).

7. минут: Махковић сјајно краде лопту испред Милутинова и закуцава са две руке за 17:13. Вујошевић тражи први минут одмора.

5. минут: Борис Дало после офанзивног скока враћа предност на страну Партизана, али Николов својом другом тројком на сусрету, доноси 1 за домаћина, 12:11.

4. минут: Мурић сјајно преко руке за три, али Салин враћа (8:7).

2. минут: Гагић се сјајно ослободио свог чувара и ефектно закуцао за 4:2. На другој страниц Николов на асистенцију Мариновића постиже тројку за предност Олимпије од 5:4.