ABA LIGA: Partizan pokisao od ljubljanske kiše trojki!

19.10.2014. 16:42 18:53
Đorđe Gagić na utakmici protiv Olimpije
Đorđe Gagić na utakmici protiv Olimpije / Izvor: Foto: abaliga

Košarkaši Partizana doživeli su i treći poraz u regionalnoj ligi, ovog puta od Olimpije 87:58 (22:18, 23:15, 17:12, 25:13).

Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici četvrtog kola ABA lige od ekipe ljubljanske Olimpije sa 87:58 (22:18, 23:15, 17:12, 25:13). Crno-beli su tako pretrpeli treći neuspeh od starta sezone. Srpski šampion je samo u prvoj deonici parirao domaćim igračima, dok su u ostala tri perioda bili samo nemi posmatrači. Partizan je nemoćno branio šut iz daljine, gde je prednjačio Mahkovic, koji je bio izuzetno raspoložen sa svih pozicija.

Imala je Olimpija i +30 u jednom trenutku, ali istini na volju, šut ih je služio neverovatno dobro u ovoj utakmici. Za tri su imali nešto više od 50 odsto (13/24). Jedine svetle tačke u ekipi Duleta Vujoševića bili su po običaju Murić sa 17 i Gagić sa 14. Kod pobednika Mahkovic je ubacio 19, dok su Hrovat i Salin postigli po 10.

OLIMPIJA: Rupnik 6, Marineli 3, Hrovat 10 (7sk), Salin 10, Vučetić 4, M. Begić 7, D. Murić, Nikolov 9, Mahkovic 19 , Omić 8, Marinović 6 (0/1 za dva, 2/2 za tri, 3sk 8as za 22 min), Kanacević 5. Trener: Aleš Pipan.

PARTIZAN: Tepić 2, Kuzeloglu, E.Murić 17 (5as), Marinković 2, Dalo 5, Milutinov 8 (8sk), Gagić 14 (10sk), Andrić, Milutinović 2, Bezbradica 8, Bogdanović, Šalić. Trener: Duško Vujošević.

Prenos uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

4. četvrtina - 25:13 (87:58).

40. minut: Bezbradica postiže poslednje poene na meču za konačnih 87:58. Treći poraz crno-belih u prva četiri kola.

35. minut: Šou Blaža Mahkovica koji je svojom petom trojkom na meču zapečao sudbinu Partizana na ovom susretu, 74:50.

33. minut: Dalo maši zicer, ali sve to odlično prati Milutinov, koji postiže svoj osmi poen na meču, 68:47.

32. minut: Mahkovic sjajno krade loptu i efektno zakucava za +23, (68:45).

3. četvrtina - 17:12 (62:45).

Hristo Nikolov
Hristo Nikolov / Izvor: Foto: abaliga

30. minut: Posle poena Murića, Ališ Pipan zove tajm-aut. Crno-beli gube sa 59:45.

28. minut: Hrovat je iskoristio odličan blok saigrača i pogodio za 59:41.

26. minut: Partizan konačno precizan sa linije 6.75. Tepić "popravlja" šut na 2/10, (52:37)

25. minut: Mirza Begić je nepremostiva prepreka ispod koša Olimpije. Centar domaćih svojom šestom blokadom na susretu, omogućuje kontru u kojoj Kanacević poentira za +17.

24. minut: Prve poene u trećem periodu za Partizan postiže Gagića na asistenciju Murića, 49:35.

2. četvrtina - 23:15 (45:33).

Edo Murić
Edo Murić / Izvor: Foto: abaliga

20. minut: Odlepila se Olimpija na najvećih +12 poenima Salina i Nikolova.

19. minut: Dalo je odvažno krenuo na koš, ali ga je dočekao Omić i sjajno ga izblokirao.

16. minut: Milutinov koristi dva bacanja, a odmah potom Rupnik preko ruke Tepića postiže sedmu trojku za domaći tim.

15. minut: Marinović pogađa trojku "na iskustvo" i dovodi Olimpiju do najvećih +7, 35:28.

14. minut: Sjajan solo prodor Eda Murića, koji je uz faul poentirao za 32:28. Na žalost nije uspeo da iskoristi dodatno bacanje.

12. minut: Marinović ponovo lako prolazi prvu liniju odbrane Partizana i asistira za Hrovata, koji presvlači trojku iz kornera za najvećih +6, 28:22.

1. četvrtina - 22:18.

10. minut: Bezbradica je iskoristio 2+1 i doveo crno-bele na samo -2, ali su igrači Partizana potom bili veoma nesmotreni, što je iskoristio Omić i poenima ispod koša postavio konačnih 22:18.

9. minut: Bezbradica je sjajnim rolingom prošao Mahkovića i poentirao za -4, (19:15).

7. minut: Mahković sjajno krade loptu ispred Milutinova i zakucava sa dve ruke za 17:13. Vujošević traži prvi minut odmora.

5. minut: Boris Dalo posle ofanzivnog skoka vraća prednost na stranu Partizana, ali Nikolov svojom drugom trojkom na susretu, donosi +1 za domaćina, 12:11.

4. minut: Murić sjajno preko ruke za tri, ali Salin vraća (8:7).

2. minut: Gagić se sjajno oslobodio svog čuvara i efektno zakucao za 4:2. Na drugoj stranic Nikolov na asistenciju Marinovića postiže trojku za prednost Olimpije od 5:4.