АБА ЛИГА: Тројка Николића за тријумф Меге у Скопљу, "магичан" деби Бориса Савовића! (ВИДЕО)

28.12.2015. 21:13 14:38
Slavlje košarkaša Mega Leksa u Skoplju posle pobedničke trojke Danila Nikolića
Славље кошаркаша Мега Лекса у Скопљу после победничке тројке Данила Николића / Извор: Фото: aba-liga.com/MZT Скопје Аеродром/Драган Митрески - Дади

Центар Меге погодио иза линије 6,75 две и по секунде пре последње сирене за победу гостију из Сремске Митровице. Будућност славила у Задру и сачувала врх табеле.

Кошаркаши Мега Лекса остварили су 11. победу у регионалној АБА лиги, пошто су у мечу 17. кола у Скопљу савладали домаћи МЗТ резултатом 77:76 (20:18, 21:21, 18:17, 18:20). У веома неизвесном мечу у дворани "Јане Сандански" тим Дејана Милојевића је до победе стигао у напетој завршници у којој је домаћин очајно изводио слободна бацања, а центар гостију Данило Митровић у последњем нападу, 2,6 секунди пре последње сирене погодио тројку за победу.

У редовима Меге блистао је некадашњи кошаркаш Црвене звезде Борис Савовић са 24 постигнута поена и пет скокова за 23 минута у игри, уз нестваран проценат шута за два поена 10/10! Поред Савовића који је пре само три дана стигао у редове "малог великог клуба", у редовима победника сјајан је био и јунак тријумфа Данило Савовић са 15 кошева и шест скокова, док је у редовима МЗТ-а најбољи био Урош Луковић са 17 поена и седам ухваћених лопти, Данило Мијатовић постигао је 16, док су Марко Луковић и Ђорђе Дреновац постигли по 14 поена и седам скокова.

У другом мечу дана, лидер регионалне лиге Будућност савладала је као гост екипу Задра резултатом 65:52. Екипа Луке Павићевића је у веома тврдом мечу срушила домаћина тек средином последњег периода, иако је у трећој четвртини имала предност од 11 поена, а почетком завршних десет минута умало препустили вођство Задранима у дворани "Крешимир Ћосић".

Најбољи у 15. овосезонском тријумфу Подгоричана био је некадашњи кошаркаш Црвене звезде Тадија Драгићевић са 22 поена и пет скокова, односно, Партизана Алекс Марић са 13 кошева осам ухваћених лопти. У слабој кошгетерској партији тима Анта Назора најефикаснији је био Филип Краљевић са 12 кошева и осам скокова.

Олимпија – Цибона (19)

ТАБЕЛА: Будућност 15-2, Цедевита 14-3, Црвена звезда 13-4, Мега Лекс 11-6, Крка 8-9, МЗТ 7-10, Тајфун 7-10, Металац 7-10, Задар 7-10, Игокеа 6-11, Партизан 6-11, Олимпија 6-10, Цибона 6-10, Сутјеска 5-12.