ABA LIGA: Trojka Nikolića za trijumf Mege u Skoplju, "magičan" debi Borisa Savovića! (VIDEO)

28.12.2015. 21:13 14:38
Slavlje košarkaša Mega Leksa u Skoplju posle pobedničke trojke Danila Nikolića
Slavlje košarkaša Mega Leksa u Skoplju posle pobedničke trojke Danila Nikolića / Izvor: Foto: aba-liga.com/MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski - Dadi

Centar Mege pogodio iza linije 6,75 dve i po sekunde pre poslednje sirene za pobedu gostiju iz Sremske Mitrovice. Budućnost slavila u Zadru i sačuvala vrh tabele.

Košarkaši Mega Leksa ostvarili su 11. pobedu u regionalnoj ABA ligi, pošto su u meču 17. kola u Skoplju savladali domaći MZT rezultatom 77:76 (20:18, 21:21, 18:17, 18:20). U veoma neizvesnom meču u dvorani "Jane Sandanski" tim Dejana Milojevića je do pobede stigao u napetoj završnici u kojoj je domaćin očajno izvodio slobodna bacanja, a centar gostiju Danilo Mitrović u poslednjem napadu, 2,6 sekundi pre poslednje sirene pogodio trojku za pobedu.

U redovima Mege blistao je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Boris Savović sa 24 postignuta poena i pet skokova za 23 minuta u igri, uz nestvaran procenat šuta za dva poena 10/10! Pored Savovića koji je pre samo tri dana stigao u redove "malog velikog kluba", u redovima pobednika sjajan je bio i junak trijumfa Danilo Savović sa 15 koševa i šest skokova, dok je u redovima MZT-a najbolji bio Uroš Luković sa 17 poena i sedam uhvaćenih lopti, Danilo Mijatović postigao je 16, dok su Marko Luković i Đorđe Drenovac postigli po 14 poena i sedam skokova.

U drugom meču dana, lider regionalne lige Budućnost savladala je kao gost ekipu Zadra rezultatom 65:52. Ekipa Luke Pavićevića je u veoma tvrdom meču srušila domaćina tek sredinom poslednjeg perioda, iako je u trećoj četvrtini imala prednost od 11 poena, a početkom završnih deset minuta umalo prepustili vođstvo Zadranima u dvorani "Krešimir Ćosić".

Najbolji u 15. ovosezonskom trijumfu Podgoričana bio je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Tadija Dragićević sa 22 poena i pet skokova, odnosno, Partizana Aleks Marić sa 13 koševa osam uhvaćenih lopti. U slaboj košgeterskoj partiji tima Anta Nazora najefikasniji je bio Filip Kraljević sa 12 koševa i osam skokova.

Olimpija – Cibona (19)

TABELA: Budućnost 15-2, Cedevita 14-3, Crvena zvezda 13-4, Mega Leks 11-6, Krka 8-9, MZT 7-10, Tajfun 7-10, Metalac 7-10, Zadar 7-10, Igokea 6-11, Partizan 6-11, Olimpija 6-10, Cibona 6-10, Sutjeska 5-12.