АТП ФИНАЛЕ: Ђоковић жели освету и полуфинале

12.11.2014. 12:36
Novak Đoković slavi pobedu protiv Marina Čilića na finalnom turniru sezone u Londonu
Новак Ђоковић слави победу против Марина Чилића на финалном турниру сезоне у Лондону / Извор: Профимедиа

Десет месеци након пораза од Станисласа Вавринке у четвртфиналу Аустралијан Опена, светски рекет број један покушаће да се реваншира швајцарском тенисеру и осигура учешће у завршници.

Најбољи светски тенисер Новак Ђоковић у среду увече игра други меч групе А финалног АТП турнира сезоне у Лондону против Швајцарца Станисласа Вавринке.

Двојица тенисера доминантно су окончали своје мечеве прве рунде истоветним резултатом (6:1, 6:1), исписавши једну исту страницу историје два пута у само неколико сати. Најпре је Ваврника декласирао Томаша Бердиха за само 59 минута игре, у најкраћем мечу у историји завршних Мастерс турнира, да би нови рекорд исте вечери оборио српски тенисер "почистивши" са терена свог великог пријатеља Марина Чилића. Њих двојица су се овим победама озбиљно примакли полуфиналу, које ће победник њиховог 19. међусобног окршаја практично већ обезбедити уколико славе победу у два сета, а први меч дана "оде" у трећи сет.

Stanislas Vavrinka na ATP Mastersu u Parizu
Станислас Вавринка на АТП Мастерсу у Паризу / Извор: Бета/АП

Иако је као лидер АТП каравана фаворит без обзира ко му је противник са друге стране мреже, Ђоковић још увек има ожиљке од рана које му је четврти тенисер света нанео на Аустралијан опену у јануару ове године, када га је елиминисао у четвртфиналу после пет сетова и спречио да постане први играч у Опен ери који је забележио четири узастопна тријумфа на првом грен слему сезоне.

Први рекет света убедљиво води у међусобним сусретима, славивши чак 15 пута, али ће морати да буде веома опрезан у јубиларном 20. окршају, пошто је Швајцарац очигледно темпирао форму за завршницу, иначе, веома лоше сезоне у којој је бележио сасвим просечне резултате за његове стандарде.

Увод у дуел Ђоковића и Вавринке биће сусрет Томаша Бердиха и Марина Чилића који се игра од 15 часова по централноевропском времену.