АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Ђоковић у осмини финала

22.01.2016. 11:41
Novak Đoković na ATP turniru u Dohi
Новак Ђоковић на АТП турниру у Дохи / Извор: Танјуг

Српски тенисер се пласирао у наредну рунду турнира.

Новак Ђоковић без изгубљеног сета савладао  Андреаса Сепија (6:1, 7:5, 7:5), што му је био 33. узастопни тријумф против италијанских тенисера. Српски и италијански тенисер су се састајали 11 пута, а Ђоковић је сваког пута славио.

После десет минута игре најбољи тенисер света је  већ водио 3:0 у првом сету. Новаку је требало само 25 минута да добије први сет против Серпија: 6:1. Италијан је повео 2:1 у другом сету. У шестом је имао и прву брејк лопту, али се Новак одбранио, и потом изједначио – 3:3. Потпуно егал борба у другом делу игре. Без брејка и даље. Резултат је 5:5.

Тај-брејк: Новак је повео 4:2, али упорни Сепи окреће и сад он води: 6:4! Италијан, срећом, не користи две сет лопте.

Без брејка у трећем сету – 4:4. Италијан пружа фантастичан отпор Новаку, води 6:5. Србин сервира за тај-брејк.

При крају меча четири пута заредом је погрешио Сепи, а такав поклон Новак претвара у победу. Ривал у борби за четвртфинале биће му Жил Симон.