AUSTRALIJAN OPEN: Đoković u osmini finala

22.01.2016. 11:41
Novak Đoković na ATP turniru u Dohi
Novak Đoković na ATP turniru u Dohi / Izvor: Tanjug

Srpski teniser se plasirao u narednu rundu turnira.

Novak Đoković bez izgubljenog seta savladao  Andreasa Sepija (6:1, 7:5, 7:5), što mu je bio 33. uzastopni trijumf protiv italijanskih tenisera. Srpski i italijanski teniser su se sastajali 11 puta, a Đoković je svakog puta slavio.

Posle deset minuta igre najbolji teniser sveta je  već vodio 3:0 u prvom setu. Novaku je trebalo samo 25 minuta da dobije prvi set protiv Serpija: 6:1. Italijan je poveo 2:1 u drugom setu. U šestom je imao i prvu brejk loptu, ali se Novak odbranio, i potom izjednačio – 3:3. Potpuno egal borba u drugom delu igre. Bez brejka i dalje. Rezultat je 5:5.

Taj-brejk: Novak je poveo 4:2, ali uporni Sepi okreće i sad on vodi: 6:4! Italijan, srećom, ne koristi dve set lopte.

Bez brejka u trećem setu – 4:4. Italijan pruža fantastičan otpor Novaku, vodi 6:5. Srbin servira za taj-brejk.

Pri kraju meča četiri puta zaredom je pogrešio Sepi, a takav poklon Novak pretvara u pobedu. Rival u borbi za četvrtfinale biće mu Žil Simon.