БАРАЖ ЗА СП: Потоп Србије у Брну

14.06.2014. 15:39
Nenad Vučković
Ненад Вучковић / Извор: Фото: Рукометни савез Србије

Чешка победила у реваншу 33:21 (18:8) и пласирала се на Светско првенство за рукометаше.

Српски рукометаши доживели су прави дебакл у Брну у реваншу баража за одлазак на Светско првенство наредне године у Катару. „Орлови“ нису сачували осам голова предности из првог меча, пошто је Чешка победила 33:21 (18:8).

Чеси су повели од првог минута, а Србија је успела само да изједначи на 1:1. Од тада је предност домаћих константно расла и било им је потребно 23 минута да стигну осам голова (14:6). Ипак, Чеси се ту нису зауставили, па је до одласка на одмор она порасла на десет разлике (18:8).

У наставку иста прича. Са два гола Јурке и једним Мортла домаћи су већ у првом минуту наставка стекли огромну предност 21:9. Већ тада се знало ко ће да путује у Катар, јер Србија до краја меча није успела да спусти заостатак испод десет голова.

Најбољи у домаћој екипи били су Мотл са десет и Јурка са девет голова. У српском тиму је најбољи био Момир Рнић са четири гола, док су Митровић и Никчевић постигли по три.