07.06.2014. 22:50
Ivan Nikčević
Ivan Nikčević / Izvor: Foto: MN press

Srbija u Nišu pobedila Češku 23:15 (13:6).

Lepu prednost je stekla Srbija u prvom meču baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo naredne godine u Kataru. “Orlovi“ su u Nišu pobedili Češku 23:15 (13:6), a revanš se igra 14. juna.

Počela je Srbija odlično meč i već u 11. minutu je bilo 6:2. Tada Česi nisu iskoristili dva sedmerca, a kod „orlova“ je razigran bio Ivan Nikčević. Igrali su izabranici Vladana Matića veoma dobro u tim trenucima. Već standardno čvrsta odbrana sa Stanićem na golu je pojačana raznovrsnim i brzim napadom, a Nikčević je istrčao nekoliko kontri. To se odrazilo i na rezultat, pa je u 21. minutu bilo 10:5.

Prednost je porasla već 25. minutu kada je Krsmančić povećao na 11:6, pa je selektor Češke Haber zatražio tajm-aut. To nije urodilo plodom, pa je prednost narasla na plus osam (13:5). Tek u poslednjem minutu prvog poluvremena je Stržinek iz sedmerca postigao šesti pogodak. Bio je to prvi gol Čeha posle 11 minuta.

U nastavku je Srbija povećala prednost na 14:6, a strelac je bio Marko Vujin, koji je iskoristio sedmerac. Bio je to prvi penal koji je dosuđen za Srbiju. Ipak, Nije nastavljeno u istom ritmu. Nekoliko promašaja i odbrana golmana Galije uticalo je da Česi u 41. minutu smanje na 15:10. U 51. minutu je sudija pokazao dva crvena kartona za Filipa Jihu i Bojana Beljanskog. Obojica su se, posle jednog duela, fizički sukobili, ali su ostali rukometaši brzo reagovali i situacija se smirila. Ipak, kazna arbitara je bila rigorozna.

To kao da je saseklo Češku. U tom momentu je rezultat bio 17:11, a do kraja meča su Česi postigli samo četiri gola. Srbija je zaigrala odlično, a prednost je u jednom momentu bila i devet razlike (23:14). Ipak, u poslednjem sekundi je Kasal ublažio poraz i postavio konačan rezultat 23:15.

Najbolji u srpskoj reprezentaciji je bio Momir Ilić sa sedam golova, dok su Nikčević i Vujin postigli po pet. Kod Čeha se istakao jedino Stržinek za šest golova.