07.06.2014. 22:50
Ivan Nikčević
Иван Никчевић / Извор: Фото: МН press

Србија у Нишу победила Чешку 23:15 (13:6).

Лепу предност је стекла Србија у првом мечу баража за одлазак на Светско првенство наредне године у Катару. “Орлови“ су у Нишу победили Чешку 23:15 (13:6), а реванш се игра 14. јуна.

Почела је Србија одлично меч и већ у 11. минуту је било 6:2. Тада Чеси нису искористили два седмерца, а код „орлова“ је разигран био Иван Никчевић. Играли су изабраници Владана Матића веома добро у тим тренуцима. Већ стандардно чврста одбрана са Станићем на голу је појачана разноврсним и брзим нападом, а Никчевић је истрчао неколико контри. То се одразило и на резултат, па је у 21. минуту било 10:5.

Предност је порасла већ 25. минуту када је Крсманчић повећао на 11:6, па је селектор Чешке Хабер затражио тајм-аут. То није уродило плодом, па је предност нарасла на плус осам (13:5). Тек у последњем минуту првог полувремена је Стржинек из седмерца постигао шести погодак. Био је то први гол Чеха после 11 минута.

У наставку је Србија повећала предност на 14:6, а стрелац је био Марко Вујин, који је искористио седмерац. Био је то први пенал који је досуђен за Србију. Ипак, Није настављено у истом ритму. Неколико промашаја и одбрана голмана Галије утицало је да Чеси у 41. минуту смање на 15:10. У 51. минуту је судија показао два црвена картона за Филипа Јиху и Бојана Бељанског. Обојица су се, после једног дуела, физички сукобили, али су остали рукометаши брзо реаговали и ситуација се смирила. Ипак, казна арбитара је била ригорозна.

То као да је сасекло Чешку. У том моменту је резултат био 17:11, а до краја меча су Чеси постигли само четири гола. Србија је заиграла одлично, а предност је у једном моменту била и девет разлике (23:14). Ипак, у последњем секунди је Касал ублажио пораз и поставио коначан резултат 23:15.

Најбољи у српској репрезентацији је био Момир Илић са седам голова, док су Никчевић и Вујин постигли по пет. Код Чеха се истакао једино Стржинек за шест голова.