БУНДЕСЛИГА: "Швабе" губе и губе, Бајерну два пенала у дербију! (ВИДЕО)

29.08.2015. 17:29 14:38
Tomas Miler slavi gol u meču protiv Bajera
Томас Милер слави гол у мечу против Бајера / Извор: Бета/АП

"Суров" је био и Ајнтрахт. Без голова само у дуелу Дармштада и Хофенхајма.

У дербију трећег кола Бундеслиге шампион Немачке Бајерн је био сигуран против Бајера из Леверкузена (3:0). Тријумф Баварцима са два поготка донео је Томас Милер, али су меч обележила и два пенала за првака, истина оба заслужено досуђена. Први је у гол претворио управо Милер, док је у 71. минуту други у гол претворио Арјен Робен.

Ипак, најлепши моменат меча био је акција код првог гола у 26. минуту. Ћаби Алонсо је послао маестралан дубински пас ка Дагласу Кости који је прошао по левој страни и сјајно упослио Милера на петерцу.

Сигурни у 3. колу Бундеслиге Немачке били су Мајнц и Ајнтрахт. Мајнц је био бољи од Хановера, док је тим из Франкфурта славио у Штутгарту са 4:1. Најзаслужнији за победу Мајнца био је Јапанац Јошинори Муто, који је головима у 15. и 29. минуту најавио убедљив тријумф. У стрелце у победи од 3:0 уписао се и Јунус Мали

У дуелу "шваба" и Ајнтрахта (1:4) повели су гости аутоголом Адама Хлушека, а онда је Данијел Дидави изједначио. Онда су уследила три гола (два пута Лук Кастањос), као и црвени картом за Штутгарт. За "швабе" је Филип Костић играо све време, док је Александар Игњовски шансу добио на почетку другог полувремена.

FK Štutgart
ФК Штутгарт / Извор: Бета/АП

Келн је победио Хамбургер, са 2:1, а и у овом дуелу је било Срба. Милош Јојић и Гојко Качар су у другом полувремену ушли у игру, али су се на крају радовали "јарчеви" некадашњег играча Партизана. Штутгарт и даље не зна за победу.