BUNDESLIGA: "Švabe" gube i gube, Bajernu dva penala u derbiju! (VIDEO)

29.08.2015. 17:29 14:38
Tomas Miler slavi gol u meču protiv Bajera
Tomas Miler slavi gol u meču protiv Bajera / Izvor: Beta/AP

"Surov" je bio i Ajntraht. Bez golova samo u duelu Darmštada i Hofenhajma.

U derbiju trećeg kola Bundeslige šampion Nemačke Bajern je bio siguran protiv Bajera iz Leverkuzena (3:0). Trijumf Bavarcima sa dva pogotka doneo je Tomas Miler, ali su meč obeležila i dva penala za prvaka, istina oba zasluženo dosuđena. Prvi je u gol pretvorio upravo Miler, dok je u 71. minutu drugi u gol pretvorio Arjen Roben.

Ipak, najlepši momenat meča bio je akcija kod prvog gola u 26. minutu. Ćabi Alonso je poslao maestralan dubinski pas ka Daglasu Kosti koji je prošao po levoj strani i sjajno uposlio Milera na petercu.

Sigurni u 3. kolu Bundeslige Nemačke bili su Majnc i Ajntraht. Majnc je bio bolji od Hanovera, dok je tim iz Frankfurta slavio u Štutgartu sa 4:1. Najzaslužniji za pobedu Majnca bio je Japanac Jošinori Muto, koji je golovima u 15. i 29. minutu najavio ubedljiv trijumf. U strelce u pobedi od 3:0 upisao se i Junus Mali

U duelu "švaba" i Ajntrahta (1:4) poveli su gosti autogolom Adama Hlušeka, a onda je Danijel Didavi izjednačio. Onda su usledila tri gola (dva puta Luk Kastanjos), kao i crveni kartom za Štutgart. Za "švabe" je Filip Kostić igrao sve vreme, dok je Aleksandar Ignjovski šansu dobio na početku drugog poluvremena.

FK Štutgart
FK Štutgart / Izvor: Beta/AP

Keln je pobedio Hamburger, sa 2:1, a i u ovom duelu je bilo Srba. Miloš Jojić i Gojko Kačar su u drugom poluvremenu ušli u igru, ali su se na kraju radovali "jarčevi" nekadašnjeg igrača Partizana. Štutgart i dalje ne zna za pobedu.