ЧЕКА НАС ТЕЖАК ПОСАО: Данци после преокрета славили против Црне Горе (ВИДЕО)

08.06.2015. 22:28
Kristijan Eriksen protiv Crnogoraca.
Кристијан Ериксен против Црногораца. / Извор: Бета/АП

Кристијан Ериксен и Виктор Фишер головима поручили да неће бити лако у Данској.

Селекција Данске, наредни противник репрезентације Србије у квалификацијама за Европско првенство 2016. у Француској одиграла је пријатељски меч са Црном Гором у Виборгу. Данска је победила 2:1 (0:1) а тренери обе екипе су експериментисали у тактичком смислу. У односу на први дуел у квалификацијама 14. новембра, када је Данска у Београду славила 3:1, било је неколико измена у селекцији Мортена Олсена.

Дански стратег се одлучио за формацију 4-3-3 са Никласом Бентнером у шпицу и два играча иза њега Кристијаном Ериксеном и једним изненађењем - Јусуфом Поулсеном. Млади 21-годишњи играч Лајпцига је показао да може бити веома опасан, красе га са једне стране корпулентност, а са друге брзина и продорност. Поулсен би могао да буде играч из сенке и кец у рукаву селектора Олсена у мечу са Србијом који је заказан за суботу 13. јуна. Утакмицу није започео Виктор Фишер, млада звезда Ајакса који би, након опоравка од озбиљније повреде напокон требало да покаже сав раскошни потенцијал.

Што се саме утакмице тиче, Црна Гора је повела прелепим соло мајсторијом Стевана Јоветића у 17. минуту, који можете погледати ОВДЕ. Црна Гора је на одмор отишла са вођством, а у другом полувремену је Данска много боље заиграла. Као плод одлучније игре дошло је изједначење преко Ериксена, прве звезде селекције а погодак је "наместио" млади Јусуф Поулсен. Виктор Фишер је у 73. минуту ушао уместо Поулсена и у 86. минуту са беле тачке, након сумњиво досуђеног једанаестерца донео победу својој екипи.

Гол Ериксена после асистенције Поулсена:

Репрезентативци Србије ће морати да пруже игру на знатно вишем нивоу од оне приказане против Азербејџана уколико желе да остваре повољан резултат у утакмици која одлучује даљу судбину наше селекције у групи И квалификација за Европско првенство у Француској 2016. године.