ČEKA NAS TEŽAK POSAO: Danci posle preokreta slavili protiv Crne Gore (VIDEO)

08.06.2015. 22:28
Kristijan Eriksen protiv Crnogoraca.
Kristijan Eriksen protiv Crnogoraca. / Izvor: Beta/AP

Kristijan Eriksen i Viktor Fišer golovima poručili da neće biti lako u Danskoj.

Selekcija Danske, naredni protivnik reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj odigrala je prijateljski meč sa Crnom Gorom u Viborgu. Danska je pobedila 2:1 (0:1) a treneri obe ekipe su eksperimentisali u taktičkom smislu. U odnosu na prvi duel u kvalifikacijama 14. novembra, kada je Danska u Beogradu slavila 3:1, bilo je nekoliko izmena u selekciji Mortena Olsena.

Danski strateg se odlučio za formaciju 4-3-3 sa Niklasom Bentnerom u špicu i dva igrača iza njega Kristijanom Eriksenom i jednim iznenađenjem - Jusufom Poulsenom. Mladi 21-godišnji igrač Lajpciga je pokazao da može biti veoma opasan, krase ga sa jedne strane korpulentnost, a sa druge brzina i prodornost. Poulsen bi mogao da bude igrač iz senke i kec u rukavu selektora Olsena u meču sa Srbijom koji je zakazan za subotu 13. juna. Utakmicu nije započeo Viktor Fišer, mlada zvezda Ajaksa koji bi, nakon oporavka od ozbiljnije povrede napokon trebalo da pokaže sav raskošni potencijal.

Što se same utakmice tiče, Crna Gora je povela prelepim solo majstorijom Stevana Jovetića u 17. minutu, koji možete pogledati OVDE. Crna Gora je na odmor otišla sa vođstvom, a u drugom poluvremenu je Danska mnogo bolje zaigrala. Kao plod odlučnije igre došlo je izjednačenje preko Eriksena, prve zvezde selekcije a pogodak je "namestio" mladi Jusuf Poulsen. Viktor Fišer je u 73. minutu ušao umesto Poulsena i u 86. minutu sa bele tačke, nakon sumnjivo dosuđenog jedanaesterca doneo pobedu svojoj ekipi.

Gol Eriksena posle asistencije Poulsena:

Reprezentativci Srbije će morati da pruže igru na znatno višem nivou od one prikazane protiv Azerbejdžana ukoliko žele da ostvare povoljan rezultat u utakmici koja odlučuje dalju sudbinu naše selekcije u grupi I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.