СП: Чилеанцима за победу потребно два минута

14.06.2014. 00:07 14:46
Cile Australija
Циле Аустралија / Извор: Бета/АП

На својој премијери, репрезентација Чилеа оправдала је улогу фаворита и са 3:1 савладала Аустралију.

Репрезентација Чилеа на табели се придружила Холандији. Алексиз Санчез и саиграчи оправдали су улогу фаворита и на старту Мундијала савладали селекцију Аустралије. После уводног испитивања снага, свега два минута било је потребно играчима Чилеа да головима Санчеза и Валдивија стигну до двоструке предности. Десетак минута пре одласка на одмор искусни Тим Кејхил смањио је предност и вратионеизвесност у сусрет. Постигнути погодак осоколио је репрезентативце Аустралије који су одлучније кренули напред, стварали шансе али нису успели да стигну до изједначујућег поготка. Тачку на резултат и коначну победу Чилеа ставио је Босажур поготком у временској надокнади.

Текстуални пренос меча уживо могли сте да пратите на нашем сајту.

ЧИЛЕ: Браво, Мена, Исла, Санчез, Видал (Гутјерез), Валдивиа (Босежур), Варгас, Медел, Јара, Арангуиз, Диаз.

АУСТРАЛИЈА: Рајан, Фрањић (Мек гауен), Дејвидсон, Кејхил, Милиган, Спирановић, Леки, Оар (Халоран), Јединак, Викинсон, Брешано (Троизи).

90 2 - 3:1 GOOLL - Коначан резултат сусрета у временској надокнади поставља резервиста Босежур.

Велика борба води се на средини терена. Како се утакмица ближи крају репрезентативци Чилеа себично се труде да сачувају стечену предност, док са друге стране играчи Аустралије на све начине покушавају да дођу до изједначујућег поготка.

61. минут - Сјајна шанса за Чиле. Варгас је успео да превари голмана Рајана али је у последњем тренутку је Вилкинсон лопту избацио са гол линије.

Погодак који су постигли средином првог дела сусрета дао је крила играчима Аустралије који су кренули напред у жељи да стигну предност Чилеа и не дозволе противнику да освоји цео плен на овом сусрету.

52. минут - ТИм Кејхил је погодио мрежу Чилеа, али је због офсајда погодак поништен.

35. минут - 2:1 GOOLL - Из прве озбиљније шансе, Аустралија долази до гола. Фрањић је идеално упослио Кејхила који је рутински послао лопту у мрежу и вратио неизвеснот у меч.

14.минут - 2:0 GOOLL - Нокаут Чилеа на старту меча. Санчез се ослободио чувара, послао лопту до Валдивија који је искористио слободан тренутак и послао лопту у мрежу.

12. минут - 1:0 GOOLL - Ако су могли да замисле бољи почетак меча онда је то свакако изгледало овако. После гужве у казненом простору Аустралије, лопту је у мрежу послао Алексис Санчез.