ЧОВЕК ЗА ВЕЛИКА ДЕЛА: Максимовић је Србији донео титулу првака света, а сада је Астани обезбедио историјски пласман у Лигу шампиона (ВИДЕО)

26.08.2015. 22:49
Nemanja Maksimović
Немања Максимовић / Извор: Бета/АП

Српски фудбалер постигао изједначујући погодак на Кипру и одвео казахстански тим у групну фазу.

Астана је исписала историју европског фудбала јер је Казахстану обезбедила прво учешће у групној фази Лиге шампиона. У реваншу последњег кола квалификација Астана је ремизирала на Кипру против АПОЕЛ 1:1, а јунак је српски фудбалер Немања Максимовић, који је у 84. минуту поставио коначан резултат.

Он је вешто умакао одбрани домаћих и затресао мрежу. Некадашњи фудбалер Црвене звезде је показао да стасава у врхунског аса и да је спреман да пише историјске тренутке. Подсетримо, он је у финалу Светског првенства за играче до 20 година постигао победоносни гол у продужетку против Бразила, и донео Србиији титулу. Сада је исписао историју казахстанског фудбала.

Манчестер јунајтед је у Лигу шампиона на велика врата. "Црвени ђаволи" су оправдали надимак савладавши у реваншу Клуб Бриж 4:0. Троструки стрелац је био Вејн Руни, а победа је могла бити и убедљивија да је Ернандез у 81. минуту искористио пенал.

ЛИГА ШАМПИОНА, реванш последњег кола квалификација (масним словима су написане екипе које су се пласирале у групну фазу)