22°C
25.05.2024.
117.1154
108.3399

ČOVEK ZA VELIKA DELA: Maksimović je Srbiji doneo titulu prvaka sveta, a sada je Astani obezbedio istorijski plasman u Ligu šampiona (VIDEO)

26.08.2015. 22:49
Nemanja Maksimović
Nemanja Maksimović / Izvor: Beta/AP

Srpski fudbaler postigao izjednačujući pogodak na Kipru i odveo kazahstanski tim u grupnu fazu.

Astana je ispisala istoriju evropskog fudbala jer je Kazahstanu obezbedila prvo učešće u grupnoj fazi Lige šampiona. U revanšu poslednjeg kola kvalifikacija Astana je remizirala na Kipru protiv APOEL 1:1, a junak je srpski fudbaler Nemanja Maksimović, koji je u 84. minutu postavio konačan rezultat.

On je vešto umakao odbrani domaćih i zatresao mrežu. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde je pokazao da stasava u vrhunskog asa i da je spreman da piše istorijske trenutke. Podsetrimo, on je u finalu Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina postigao pobedonosni gol u produžetku protiv Brazila, i doneo Srbiiji titulu. Sada je ispisao istoriju kazahstanskog fudbala.

Mančester junajted je u Ligu šampiona na velika vrata. "Crveni đavoli" su opravdali nadimak savladavši u revanšu Klub Briž 4:0. Trostruki strelac je bio Vejn Runi, a pobeda je mogla biti i ubedljivija da je Ernandez u 81. minutu iskoristio penal.

LIGA ŠAMPIONA, revanš poslednjeg kola kvalifikacija (masnim slovima su napisane ekipe koje su se plasirale u grupnu fazu)