ДРАМА: После велике туче и драме Звезда победила Партизан и остварила ВЕЛИКУ предност! (ВИДЕО)

23.02.2016. 20:30
Hokejaši Crvene zvezde
Хокејаши Црвене звезде / Извор: МН Press

Неизвесно до самог краја...

Хокејашки дерби је поново био неизвестан и узбудљив. У Првенству Србије Црвена звезда је славила против вечитог ривала Партизана резултатом 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) у леденој дворани "Пионир". И то после велике драме и неизвесности до самог краја.

Стрелци за Звезду су били Угљеша Новаковић, Павел Поправка и Дмитриј Маркелов док су голове за Партизан постигли Игор Зубов и Срђан Ристић.

У веома нервозном дербију који је пред готово 1000 људи у прве две трећине приказао сјајан хокеј, ретко виђен за наше услове, црвено-бели боље су се снашли, искористили неколико казни више Партизана у другом периоду игре у којем су дошли до велике предности од 2:0 головима Угљеше Новаковића и Павела Поправке. Нервоза је учинила своје последњом сиреном у другој трећини, када су се на леду најпре сукобиле готово целокупне поставе обе екипе. Засевале су песнице, а најратоборнији били су Ненад Раковић (Партизан) и Доминик Црногорац (Ц. звезда), који су кажњени дисциплинском казном игре, док су на туширање морали и Комазец, Филиповић и Чуковић међу црно-белима, односно Пајевић, Цвик и Анић, који је у овом окршају извукао најдебљи крај.

Десетковани тимови у последњем периоду пружили су значајно слабији хокеј, али и једни и други су упркос готово целој једној постави мање у ротацији наизменично јуришали на гол противника. Партизан је успео да голом Зубова у 47, минуту смањи резултат на 2:1, да би само минут и по касније Дмитриј Маркелов изненадио иначе одличног голмана црно-белих Алексеја Трифонова (32 одбране) и поново донео два гола предности "гостима". Црно-бели се нису предавали, па је у 53. минуту Срђан Ристић после соло акције донео наду Партизану. До краја ипак није било поготка, тако да је Црвена звезда уписала злата вредан тријумф којим је обезбедила предност домаћег леда у мечевима полуфинала и финала плеј-офа, али и савладала највећег ривала други пут заредом.

Другом победом над "вечитим ривалом" у овој сезони црвено-бели су обезбедили прву стартну позицију пред плеј-оф, пошто су један меч пре краја лигашког дела сезоне са 24 бода недостижни на првој позицији за мађарску Тису Волан (21) и Партизан (12 освојених бодова, уз три меча мање од Звезде).

Такође, на дербију је виђена и туча хокејаша два тима, а те сцене можете погледати на ОВОМ линку.