DRAMA: Posle velike tuče i drame Zvezda pobedila Partizan i ostvarila VELIKU prednost! (VIDEO)

23.02.2016. 20:30
Hokejaši Crvene zvezde
Hokejaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Neizvesno do samog kraja...

Hokejaški derbi je pоnovo bio neizvestan i uzbudljiv. U Prvenstvu Srbije Crvena zvezda je slavila protiv večitog rivala Partizana rezultatom 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) u ledenoj dvorani "Pionir". I to posle velike drame i neizvesnosti do samog kraja.

Strelci za Zvezdu su bili Uglješa Novaković, Pavel Popravka i Dmitrij Markelov dok su golove za Partizan postigli Igor Zubov i Srđan Ristić.

U veoma nervoznom derbiju koji je pred gotovo 1000 ljudi u prve dve trećine prikazao sjajan hokej, retko viđen za naše uslove, crveno-beli bolje su se snašli, iskoristili nekoliko kazni više Partizana u drugom periodu igre u kojem su došli do velike prednosti od 2:0 golovima Uglješe Novakovića i Pavela Popravke. Nervoza je učinila svoje poslednjom sirenom u drugoj trećini, kada su se na ledu najpre sukobile gotovo celokupne postave obe ekipe. Zasevale su pesnice, a najratoborniji bili su Nenad Raković (Partizan) i Dominik Crnogorac (C. zvezda), koji su kažnjeni disciplinskom kaznom igre, dok su na tuširanje morali i Komazec, Filipović i Čuković među crno-belima, odnosno Pajević, Cvik i Anić, koji je u ovom okršaju izvukao najdeblji kraj.

Desetkovani timovi u poslednjem periodu pružili su značajno slabiji hokej, ali i jedni i drugi su uprkos gotovo celoj jednoj postavi manje u rotaciji naizmenično jurišali na gol protivnika. Partizan je uspeo da golom Zubova u 47, minutu smanji rezultat na 2:1, da bi samo minut i po kasnije Dmitrij Markelov iznenadio inače odličnog golmana crno-belih Alekseja Trifonova (32 odbrane) i ponovo doneo dva gola prednosti "gostima". Crno-beli se nisu predavali, pa je u 53. minutu Srđan Ristić posle solo akcije doneo nadu Partizanu. Do kraja ipak nije bilo pogotka, tako da je Crvena zvezda upisala zlata vredan trijumf kojim je obezbedila prednost domaćeg leda u mečevima polufinala i finala plej-ofa, ali i savladala najvećeg rivala drugi put zaredom.

Drugom pobedom nad "večitim rivalom" u ovoj sezoni crveno-beli su obezbedili prvu startnu poziciju pred plej-of, pošto su jedan meč pre kraja ligaškog dela sezone sa 24 boda nedostižni na prvoj poziciji za mađarsku Tisu Volan (21) i Partizan (12 osvojenih bodova, uz tri meča manje od Zvezde).

Takođe, na derbiju je viđena i tuča hokejaša dva tima, a te scene možete pogledati na OVOM linku.