СП: Еквадор није могао даље са десеторицом

25.06.2014. 21:53 14:42
Ekvador-Francuska
Еквадор-Француска / Извор: Бета/АП

У последњем колу Е групе Еквадор и Француска играли су без голова. Еквадорци од 50. минута остали без поцрвенелог Антонија Валенсије.

Приличо незанимљива утакмица на “Маракани” између Еквадора и Француске завршена је без голова. Еквадорци су од 50. минута играли без Антонија Валенсије који је добио црвени картон због оштрог фаула над Лукасом Дињеом.

После две убедљиве победе, Французи су обезбедили прво место у групи, па је тренер Дидије Дешам извео комбиновани састав на терен. Еквадорцима је била потребна победа са што већом разликом јер је Швајцарска савладала Хондурас 3:0. Најбољу шансу за Еквадор је имао Енер Валенсија, који је на Мундијалу у Бразилу већ постигао три гола. Он је у 41. минуту шутирао главом, али је сигуран био голман Лорис.

Французи су имали неколико озбиљних претњи, углавном преко Пола Погбе, а у једној је шанси био Реми. Ипак, истакао се голман Домингез који је у неколико наврата спасао чист гол. Еквадор је постала прва јужноамеричка екипа на Мундијалу у Бразилу која се није пласирала у осмину финала.

Стадион: “Маракана” у Рио де Жанеиру. Гледалаца: 73.749. Судија: Номандије Дуе (Обала Слоноваче). Жути картон: Еразо (Еквадор). Црвени картон: А. Валенсија (Еквадор) у 50. минуту.

Еквадор: Домингез, Паредес, Гуагуа, Еразо, Ајови, А. Валенсија, Минда, Нобоа (од 89. минута Сајседо), Монтеро (од 63. Ибара), Аројо (од 82. Ахилијер), Е. Валенсија.

Француска: Лорис, Сања, Кошчелни, Сахо (од 61. Варан), Диње, Погба, Шнејдерлин, Матуиди (од 67. Жиру), Сисоко, Бензема, Гризман (од 79. Реми).

Пренос уживо могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

90. минут - Крај утакмице.

89. минут - Последња измена у Еквадору. Изашао је Нобоа, а ушао Сајседо.

87. минут - Нова шанса за Француску. Шутирао је Реми, али се опет истакао Домингез.

83. минут - Први жути картон на утакмици зарадио је Еквадорац Еразо.

83. минут - Одлична шанса за Еквадор. Шутирао је Ибара, али је Лорис био на месту.

82. минут - Друга измена у Еквадору, изашао је Аројо, а ушао Ахилијер.

79. минут - Последња измена у Француској. Изашао је Гризман, а ушао Реми.

74. минут - После центаршута пред гол, на правом месту је био Пол Погба, који је шутирао главом, али је лопта отишла поред гола.

67. минут - Измена у Француској, излази Матуиди, а улази Жиру.

63. минут - Измена у Еквадору, излази Монтеро, а улази Ибара.

62. минут - Одлична шанса за Матуидија, али је на месту био голман Домингез.

61. минут - Прва измена у Француској, изашао је Сахо, а ушао Варан.

58. минут - Шанса за Погбу, који је шутирао са ивице шеснаестерца. Ипак, два еквадорска фудбалера су се бацила и блокирала шут.

54. минут - Шанса за Еквадор, али је Нобоа шутирао поред гола. Могло је ово много боље да се заврши.

50. минут - Антонио Валенсија је добио црвени картон због грубог старта над Лукасом Дињеом. Еквадорци ће до краја меча играти са десеторицом.

47. минут - Одлична шанса за Француску. Сања је убацио пред гол, а Гризман је у трку шутирао и погодио стативу.

46. минут - Почело је друго полувреме.

45. минут - Крај првог полувремена.

43. минут - Бензема је шутирао са ивице шеснаестерца, али право у голмана.

41. минут - Енер Валенсија је био у одличној шанси. Он је у скоку шутирао главом из близине, али је на месту био Лорис и сачувао мрежу.

38. минут - Најбоља шанса на утакмици. Пол Погба је главом шутирао, а голман Домингез је врховима прстију избацио лопту у корнер.

29. минут - У борби за лопту Нобоа и Матуиди су се сударили главама, али су обојица прошла без тежих повреда, мада је Еквадорцу завијена глава.

23. минут - После убачене лопте у казнени простор одлично се снашао Енер Валенсија, али је шутирао поред гола.

11. минут - Прва шанса на утакмици. Гризман је шутирао, али поред гола.

1. минут - Утакмица је почела.