SP: Ekvador nije mogao dalje sa desetoricom

25.06.2014. 21:53 14:42
Ekvador-Francuska
Ekvador-Francuska / Izvor: Beta/AP

U poslednjem kolu E grupe Ekvador i Francuska igrali su bez golova. Ekvadorci od 50. minuta ostali bez pocrvenelog Antonija Valensije.

Priličo nezanimljiva utakmica na “Marakani” između Ekvadora i Francuske završena je bez golova. Ekvadorci su od 50. minuta igrali bez Antonija Valensije koji je dobio crveni karton zbog oštrog faula nad Lukasom Dinjeom.

Posle dve ubedljive pobede, Francuzi su obezbedili prvo mesto u grupi, pa je trener Didije Dešam izveo kombinovani sastav na teren. Ekvadorcima je bila potrebna pobeda sa što većom razlikom jer je Švajcarska savladala Honduras 3:0. Najbolju šansu za Ekvador je imao Ener Valensija, koji je na Mundijalu u Brazilu već postigao tri gola. On je u 41. minutu šutirao glavom, ali je siguran bio golman Loris.

Francuzi su imali nekoliko ozbiljnih pretnji, uglavnom preko Pola Pogbe, a u jednoj je šansi bio Remi. Ipak, istakao se golman Domingez koji je u nekoliko navrata spasao čist gol. Ekvador je postala prva južnoamerička ekipa na Mundijalu u Brazilu koja se nije plasirala u osminu finala.

Stadion: “Marakana” u Rio de Žaneiru. Gledalaca: 73.749. Sudija: Nomandije Due (Obala Slonovače). Žuti karton: Erazo (Ekvador). Crveni karton: A. Valensija (Ekvador) u 50. minutu.

Ekvador: Domingez, Paredes, Guagua, Erazo, Ajovi, A. Valensija, Minda, Noboa (od 89. minuta Sajsedo), Montero (od 63. Ibara), Arojo (od 82. Ahilijer), E. Valensija.

Francuska: Loris, Sanja, Koščelni, Saho (od 61. Varan), Dinje, Pogba, Šnejderlin, Matuidi (od 67. Žiru), Sisoko, Benzema, Grizman (od 79. Remi).

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90. minut - Kraj utakmice.

89. minut - Poslednja izmena u Ekvadoru. Izašao je Noboa, a ušao Sajsedo.

87. minut - Nova šansa za Francusku. Šutirao je Remi, ali se opet istakao Domingez.

83. minut - Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Ekvadorac Erazo.

83. minut - Odlična šansa za Ekvador. Šutirao je Ibara, ali je Loris bio na mestu.

82. minut - Druga izmena u Ekvadoru, izašao je Arojo, a ušao Ahilijer.

79. minut - Poslednja izmena u Francuskoj. Izašao je Grizman, a ušao Remi.

74. minut - Posle centaršuta pred gol, na pravom mestu je bio Pol Pogba, koji je šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

67. minut - Izmena u Francuskoj, izlazi Matuidi, a ulazi Žiru.

63. minut - Izmena u Ekvadoru, izlazi Montero, a ulazi Ibara.

62. minut - Odlična šansa za Matuidija, ali je na mestu bio golman Domingez.

61. minut - Prva izmena u Francuskoj, izašao je Saho, a ušao Varan.

58. minut - Šansa za Pogbu, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca. Ipak, dva ekvadorska fudbalera su se bacila i blokirala šut.

54. minut - Šansa za Ekvador, ali je Noboa šutirao pored gola. Moglo je ovo mnogo bolje da se završi.

50. minut - Antonio Valensija je dobio crveni karton zbog grubog starta nad Lukasom Dinjeom. Ekvadorci će do kraja meča igrati sa desetoricom.

47. minut - Odlična šansa za Francusku. Sanja je ubacio pred gol, a Grizman je u trku šutirao i pogodio stativu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

43. minut - Benzema je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana.

41. minut - Ener Valensija je bio u odličnoj šansi. On je u skoku šutirao glavom iz blizine, ali je na mestu bio Loris i sačuvao mrežu.

38. minut - Najbolja šansa na utakmici. Pol Pogba je glavom šutirao, a golman Domingez je vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

29. minut - U borbi za loptu Noboa i Matuidi su se sudarili glavama, ali su obojica prošla bez težih povreda, mada je Ekvadorcu zavijena glava.

23. minut - Posle ubačene lopte u kazneni prostor odlično se snašao Ener Valensija, ali je šutirao pored gola.

11. minut - Prva šansa na utakmici. Grizman je šutirao, ali pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.