МИЛЕР И СИМОН УЗАЛУД ПРАНГИЈАЛИ: Ослабљена Звезда просула плус 21 у Стразбуру!

19.11.2015. 21:38
Maik Cirbes tokom prvog meča sa Strazburom
Маик Цирбес током првог меча са Стразбуром / Извор: Србија Данас

Црвено-бели поражени резултатом 78:75.

Квинси Милер и Марко Симоновић рафалном паљбом носили су Црвену звезду ка трећем евролигашком тирјумфу, али је Стразбур гранитном одбраном у последњих 15 минута у потпуности зауставио напад црвено-белих и забележио важан тријумф у бици за Топ 16, Стразбур – Црвена звезда 78:75 (19:30, 15:22, 22:12, 22:11).

Држала је Звезда конце у својим рукама у већем делу утакмице, али је мала ротација (изостао и другио капитен Бранко Лазић) условила пад концентрације и немогућност да се одговори на агресивну одбрану домаћина. Колико је Звезда била немоћна у финишу меча говори податак да гости нису постигли кош из игре у последњој четвртини!

Српском тиму није помогло ни офанзивно надахнуће Квинсија Милера и Марка Симоновића. Американац је имао бриљантну прву четвртину са 14 поена коју можете да погледате ОВДЕ. На крају меча зауставио се на 23 поена и 11 скокова, док је Симоновић забележио 18 поена уз четири скока.

Звезда није издржала притисак и због чињенице да су због пет личних грешака утакмицу раније завршили Стефан Јовић и Марко Гудурић. Најзаслужнији за победу домаћина били су Жереми Лелпу са 24 поена и Родриго Бубоа са 17 поена. Одличну ролу имао је и Владимир Голубовић са 13 поена и девет скокова.

Стразбур - Црвена звезда 78:75 (19:30, 15:22, 22:12, 22:11)

СТРАЗБУР: Колинс 3, Бубоа 17, Лакомб 1, Лелуп 24 (8ск), Кембел 10, Мушиди, Тревис, Фофана, Голубовић 13 (9ск), Вимс 4, Дупорт 9.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић 2, Томпсон 4, Симанић, Тејић, Симоновић 18 (5/9 за три), Настић, Гудурић 13 (3/4 за три), Јовић 4 (10 ас, 8ск), Милер 23 (11 ск), Цирбес 9, Штимац 2 (5ск).

Група А

Среда

Реал Мадрид - Химки 82:85

Четвртак

Бајерн Минхен - Фенербахче 67:84

Стразбур - Црвена звезда 78:75

ТАБЕЛА: Фенербахче 5-1, Химки 4-2, Стразбур 3-3, Реал Мадрид 2-4, Бајерн Минхен 2-4, Црвена звезда 2-4.

У наставку прочитајте како је хронолошки текао меч у Стразбуру.

4/4

Кратка клупа као да узима даха. Стразбур је стегао одбрану, предност Београђана се готово истопила у 32. минуту, 60:64. Бубао је дао тројку, 63:64.

Милер (22 поена) је са линије пенала прекинуо црну серију (0:15), 63:66. И Никола Ребић је био сигуран погодивши два слободна бацања. Звезди одговара што је домаћин испунио бонус, два пенала погодио је и Гудурић, 63:70. Серија француског тима 10:0.

Гудурићу није дрхтала рука са линије за слободна бацања, 73:72. Звезда је свих осам поена у четвртој деоници постигла са пенала. Бубоа узвраћа истом мером, 75:72.

Нова изгубљена лопта. Гудурић је поклонио лопту Кембелу, који је реализовао контру уз личну грешку младог бека, 78:72.

Звезда је погодила још три слободна бацања, 78:75, четири секунде до краја. Симоновић је покушао за три, био и фаулиран, али је на крају славио домаћин са 78:75.

3/4

Црвено-бели су наставили шутерски "тренинг" и у другом полувремену. Квинси Милер је убацио пету тројку из шестог покушаја, а када се Стразбур примакао на минус 14, нови погодак ван линије 6,75 за Симоновића (12 поена).

Симоновић држи час кошарке. Стразбур се приближио на 46:59, а онда је репрезентативац Србије постигао пету тројку. Стразбур је у финишу трећег квартала успео да смањи минус после серије 8:0, уочи последње деонице резултат је 56:64.

2/4

Стразбур је отворио другу деоницу серијом 5:0, али је Марко Симоновић поново фантастичан. Новом тројком, на коју се надовезала и "ракета" Гудурића Звезда се одаљила на пристојну удлајеност, 32:42 у 17. минуту.

Црвено-бели су поново убацили у пету брзину, нових 16 поена у низу, 32:52 у 28. минуту! Одлична одбрана српског тима, у једном нападу две рампе Голубовићу ударили су Цирбес и Милер! Полувреме 34:52.

ПОлсе поена Бобуе из контранапада Стразбур је смањио на 69:70. Гудурић је промашио тројку, а Голубопвић је после офанзивног скока донео прво вођство домаћину. Ребиућ је изгубио лопту на центри, Вимс закуцава, 73:70 у 38. минуту.

1/4

Одличан почетак црвено-белих, три тројке Квинсија Милера за 2:9.  После два контранапада црвено-бели су стекли осам поена предности, 6:14. Милер је наставио серију (11 поена), а кошђ уд додатно бацање погодио је Марко Симоновић. Домаћин је успео да се приближи на три поена минуса, али је навијаче утишао тројком Симоновић (шест поена), 13:19 у шестом минуту.

Голубовић је убацио четири поена за француски тим, а на другој страни је неумољив Квинси Милер - четврта тројка, 15:22. Друга тројка Симоновића за двоцифрену предност, 15:25!

Звезда је убацила већ седам тројки, последња је дело Марка Гудурића, 17:28! Крај прве деонице 19:30!.