MILER I SIMON UZALUD PRANGIJALI: Oslabljena Zvezda prosula plus 21 u Strazburu!

19.11.2015. 21:38
Maik Cirbes tokom prvog meča sa Strazburom
Maik Cirbes tokom prvog meča sa Strazburom / Izvor: Srbija Danas

Crveno-beli poraženi rezultatom 78:75.

Kvinsi Miler i Marko Simonović rafalnom paljbom nosili su Crvenu zvezdu ka trećem evroligaškom tirjumfu, ali je Strazbur granitnom odbranom u poslednjih 15 minuta u potpunosti zaustavio napad crveno-belih i zabeležio važan trijumf u bici za Top 16, Strazbur – Crvena zvezda 78:75 (19:30, 15:22, 22:12, 22:11).

Držala je Zvezda konce u svojim rukama u većem delu utakmice, ali je mala rotacija (izostao i drugio kapiten Branko Lazić) uslovila pad koncentracije i nemogućnost da se odgovori na agresivnu odbranu domaćina. Koliko je Zvezda bila nemoćna u finišu meča govori podatak da gosti nisu postigli koš iz igre u poslednjoj četvrtini!

Srpskom timu nije pomoglo ni ofanzivno nadahnuće Kvinsija Milera i Marka Simonovića. Amerikanac je imao briljantnu prvu četvrtinu sa 14 poena koju možete da pogledate OVDE. Na kraju meča zaustavio se na 23 poena i 11 skokova, dok je Simonović zabeležio 18 poena uz četiri skoka.

Zvezda nije izdržala pritisak i zbog činjenice da su zbog pet ličnih grešaka utakmicu ranije završili Stefan Jović i Marko Gudurić. Najzaslužniji za pobedu domaćina bili su Žeremi Lelpu sa 24 poena i Rodrigo Buboa sa 17 poena. Odličnu rolu imao je i Vladimir Golubović sa 13 poena i devet skokova.

Strazbur - Crvena zvezda 78:75 (19:30, 15:22, 22:12, 22:11)

STRAZBUR: Kolins 3, Buboa 17, Lakomb 1, Lelup 24 (8sk), Kembel 10, Mušidi, Trevis, Fofana, Golubović 13 (9sk), Vims 4, Duport 9.

CRVENA ZVEZDA: Rebić 2, Tompson 4, Simanić, Tejić, Simonović 18 (5/9 za tri), Nastić, Gudurić 13 (3/4 za tri), Jović 4 (10 as, 8sk), Miler 23 (11 sk), Cirbes 9, Štimac 2 (5sk).

Grupa A

Sreda

Real Madrid - Himki 82:85

Četvrtak

Bajern Minhen - Fenerbahče 67:84

Strazbur - Crvena zvezda 78:75

TABELA: Fenerbahče 5-1, Himki 4-2, Strazbur 3-3, Real Madrid 2-4, Bajern Minhen 2-4, Crvena zvezda 2-4.

U nastavku pročitajte kako je hronološki tekao meč u Strazburu.

4/4

Kratka klupa kao da uzima daha. Strazbur je stegao odbranu, prednost Beograđana se gotovo istopila u 32. minutu, 60:64. Bubao je dao trojku, 63:64.

Miler (22 poena) je sa linije penala prekinuo crnu seriju (0:15), 63:66. I Nikola Rebić je bio siguran pogodivši dva slobodna bacanja. Zvezdi odgovara što je domaćin ispunio bonus, dva penala pogodio je i Gudurić, 63:70. Serija francuskog tima 10:0.

Guduriću nije drhtala ruka sa linije za slobodna bacanja, 73:72. Zvezda je svih osam poena u četvrtoj deonici postigla sa penala. Buboa uzvraća istom merom, 75:72.

Nova izgubljena lopta. Gudurić je poklonio loptu Kembelu, koji je realizovao kontru uz ličnu grešku mladog beka, 78:72.

Zvezda je pogodila još tri slobodna bacanja, 78:75, četiri sekunde do kraja. Simonović je pokušao za tri, bio i fauliran, ali je na kraju slavio domaćin sa 78:75.

3/4

Crveno-beli su nastavili šuterski "trening" i u drugom poluvremenu. Kvinsi Miler je ubacio petu trojku iz šestog pokušaja, a kada se Strazbur primakao na minus 14, novi pogodak van linije 6,75 za Simonovića (12 poena).

Simonović drži čas košarke. Strazbur se približio na 46:59, a onda je reprezentativac Srbije postigao petu trojku. Strazbur je u finišu trećeg kvartala uspeo da smanji minus posle serije 8:0, uoči poslednje deonice rezultat je 56:64.

2/4

Strazbur je otvorio drugu deonicu serijom 5:0, ali je Marko Simonović ponovo fantastičan. Novom trojkom, na koju se nadovezala i "raketa" Gudurića Zvezda se odaljila na pristojnu udlajenost, 32:42 u 17. minutu.

Crveno-beli su ponovo ubacili u petu brzinu, novih 16 poena u nizu, 32:52 u 28. minutu! Odlična odbrana srpskog tima, u jednom napadu dve rampe Goluboviću udarili su Cirbes i Miler! Poluvreme 34:52.

POlse poena Bobue iz kontranapada Strazbur je smanjio na 69:70. Gudurić je promašio trojku, a Golubopvić je posle ofanzivnog skoka doneo prvo vođstvo domaćinu. Rebiuć je izgubio loptu na centri, Vims zakucava, 73:70 u 38. minutu.

1/4

Odličan početak crveno-belih, tri trojke Kvinsija Milera za 2:9.  Posle dva kontranapada crveno-beli su stekli osam poena prednosti, 6:14. Miler je nastavio seriju (11 poena), a košđ ud dodatno bacanje pogodio je Marko Simonović. Domaćin je uspeo da se približi na tri poena minusa, ali je navijače utišao trojkom Simonović (šest poena), 13:19 u šestom minutu.

Golubović je ubacio četiri poena za francuski tim, a na drugoj strani je neumoljiv Kvinsi Miler - četvrta trojka, 15:22. Druga trojka Simonovića za dvocifrenu prednost, 15:25!

Zvezda je ubacila već sedam trojki, poslednja je delo Marka Gudurića, 17:28! Kraj prve deonice 19:30!.