ДРАМА У МАРСЕЉУ: Руси до бода против Енглеза у 90+2 (ВИДЕО + ФОТО)

11.06.2016. 22:52
Kejn
Кејн / Извор: Реутерс

Утакмица је одиграна у Марсељу у сенци нереда којих је било по целом граду.

Први реми на ЕП у Француској, и то какав - Енглеска  и Русија одиграле су 1:1 у Марсељу, а "баћушке" су до бода стигле голом капитена Василија Березуцког у надокнади меча. Утакмица у Марсељу је одиграна у сенци данашањих нереда. (погледајте ОВДЕ)

БРУТАЛНО: Погледајте како су Турци само ЈЕДНОМ РЕЧЕНИЦОМ спустили Хрвате на земљу (ВИДЕО ФОТО)

Изабраници Роја Хоџсона су у првом полувремену били доминантни на терену, Руси су се повукли и нису имали идеју како да угрозе гол ривала. Енглези и поред много већег поседа лопте нису успевали да пробију бедем Руса, мада су имали неколико веома опасних напада. Други

СЈАЈАН ДЕБИ НА ЕП: Велс савладао Словачку (ВИДЕО ФОТО)

Најбољу шансу на утакмици имао је Вејн Руни у 70. минуту. Капитен Енглеза је шутирао са  12 метара, али је његов ударац чудесно зауставио голман Русије Игор Акинфејев и скренуо лопту до пречке. Све добро што је урадио, Акинфејев је покварио у 73. минуту. Ерик Дајер је свалдао голмана Русије из слободног ударца са 17 метара, али је шутирао у голманов угао, па је чувар мреже "баћушки" морао боље да реагује. Дајер је постао први Енглез који је постигао гол из слободног ударца на првенствима Европе.

Помислили су сви да Руси немају снаге да се врате, али изабраници Леонида Слутског су стигли до гола и бода. После корнера у другом минуту надокнаде лопта је кружила око шеснаестерца, уследио је центаршут, а највиши у скоку био је капитен Русије Василиј Березуцки, надскочио је ривала и послао лопту у гол, Глушаков је унео лопту у мрежу, али делује да је она већ прешла гол линију.

ЕНГЛЕСКА - РУСИЈА 1:1
Стрелци: Дајер у 73. минуту за Енглеску, а Василиј Березуцки у 90 2. за Русију. Стадион: Велодром у Марсељу. Гледалаца: 67.394. Судија: Никола Рицоли (Италија).

Енглеска: Харт, Вокер, Кејхил, Смолинг, Роуз, Али, Дајер, Руни (од 78. Вилшир), Стерлинг (од 87. Милнер), Лалана, Кејн.
Русија: Акинфејев, Смољников, В. Березуцки, Игнашевич, Шеников,  Нојштадер (од 80. Глушаков), Головин (од 77. Широков) - Кокорин, Шатов, Смолов (од 85. Мамајев), Дзјуба.