DRAMA U MARSELJU: Rusi do boda protiv Engleza u 90+2 (VIDEO + FOTO)

11.06.2016. 22:52
Kejn
Kejn / Izvor: Reuters

Utakmica je odigrana u Marselju u senci nereda kojih je bilo po celom gradu.

Prvi remi na EP u Francuskoj, i to kakav - Engleska  i Rusija odigrale su 1:1 u Marselju, a "baćuške" su do boda stigle golom kapitena Vasilija Berezuckog u nadoknadi meča. Utakmica u Marselju je odigrana u senci današanjih nereda. (pogledajte OVDE)

BRUTALNO: Pogledajte kako su Turci samo JEDNOM REČENICOM spustili Hrvate na zemlju (VIDEO + FOTO)

Izabranici Roja Hodžsona su u prvom poluvremenu bili dominantni na terenu, Rusi su se povukli i nisu imali ideju kako da ugroze gol rivala. Englezi i pored mnogo većeg poseda lopte nisu uspevali da probiju bedem Rusa, mada su imali nekoliko veoma opasnih napada. Drugi

SJAJAN DEBI NA EP: Vels savladao Slovačku (VIDEO + FOTO)

Najbolju šansu na utakmici imao je Vejn Runi u 70. minutu. Kapiten Engleza je šutirao sa  12 metara, ali je njegov udarac čudesno zaustavio golman Rusije Igor Akinfejev i skrenuo loptu do prečke. Sve dobro što je uradio, Akinfejev je pokvario u 73. minutu. Erik Dajer je svaldao golmana Rusije iz slobodnog udarca sa 17 metara, ali je šutirao u golmanov ugao, pa je čuvar mreže "baćuški" morao bolje da reaguje. Dajer je postao prvi Englez koji je postigao gol iz slobodnog udarca na prvenstvima Evrope.

Pomislili su svi da Rusi nemaju snage da se vrate, ali izabranici Leonida Slutskog su stigli do gola i boda. Posle kornera u drugom minutu nadoknade lopta je kružila oko šesnaesterca, usledio je centaršut, a najviši u skoku bio je kapiten Rusije Vasilij Berezucki, nadskočio je rivala i poslao loptu u gol, Glušakov je uneo loptu u mrežu, ali deluje da je ona već prešla gol liniju.

ENGLESKA - RUSIJA 1:1
Strelci: Dajer u 73. minutu za Englesku, a Vasilij Berezucki u 90+2. za Rusiju. Stadion: Velodrom u Marselju. Gledalaca: 67.394. Sudija: Nikola Ricoli (Italija).

Engleska: Hart, Voker, Kejhil, Smoling, Rouz, Ali, Dajer, Runi (od 78. Vilšir), Sterling (od 87. Milner), Lalana, Kejn.
Rusija: Akinfejev, Smoljnikov, V. Berezucki, Ignaševič, Šenikov,  Nojštader (od 80. Glušakov), Golovin (od 77. Širokov) - Kokorin, Šatov, Smolov (od 85. Mamajev), Dzjuba.