ЕП: Моћна Србија освојила шесту титулу

27.07.2014. 20:28 23:37
Vaterpolisti Srbije proslavljaju pobedu u finalu EP u Budimpesti 2014.
Ватерполисти Србије прослављају победу у финалу ЕП у Будимпести 2014. / Извор: Танјуг

У финалу Европског првенства „делфини“ у Будимпешти убедљиво савладали Мађарску 12:7 (3:1, 4:1, 2:4, 3:1).

Србија је шампион Европе!!!!! У финалу Европског првенства за ватерполисте у Будимпешти „делфини“ су савладали Мађарску 12:7 (3:1, 4:1, 2:4, 3:1). Ватерполо „ел класико“ је решен много лакше него што се очекивало. Бранилац трона, од пре две године из Ајндховена, је од првог момента контролисао игру и није дозволио светском прваку ни секунд да помисли да може да обрадује домаће навијаче.

Утакмица је личила на полуфинале против Црне Горе, само су улоге биле замењене. Србија је повела 5:1, али се није ту зауставила. Предност је порасла и на 6:1 и већ тада се назирао победник.

Filip Filipović u duelu sa Denešom Vargom u finalu EP 2014.
Филип Филиповић у дуелу са Денешом Варгом у финалу ЕП 2014. / Извор: Бета/АП

Тада је селектор Тибор Бенедек у игру убацио последњи адут. Уместо Виктора Нађа на гол је стао Атила Декер. Он је унео живост у редове светског првака. Пред крај треће четвртине су Мађари преко Данијела и Денеша Варге смањили на 9:6. Ипак, неизвесности није било. На почетку последњег периода Филип Филиповић је са два гола повећао на 11:6 и славље српских ватерполиста је могло да почне.

Базен: „Алфред Хајош“ у Будимпешти. Гледалаца: 6.000. Судије: Маргета (Словенија), Александреску (Румунија). Играч више: Мађарска: 15 (4), Србија 12 (8).

Мађарска: Нађ, Гор-Нађ, Мадараш, Ердељи 1, Вамош 2, Хошњански, Ад. Декер, Сивош 1, Дан. Варга 1, Ден. Варга 1, Тот, Хараи, Ат. Декер.

Србија: Г. Пијетловић, Мандић 2, Гоцић 3, Ранђеловић, Ћук 1, Д. Пијетловић, Никић, Прлаиновић 1, Алексић 1, Рађен 1, Филиповић 2, С. Митровић, Б. Митровић.

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

4. четвртина

Филип Филиповић је постигао први гол на мечу и повећао на 10:6. У наредном нападу је Филиповић из даљине повећао на 11:6. Адам Декер је постигао гол, али је био у простору од два метра, па су судије поништиле погодак. Живко Гоцић је постигао 12. гол за Србију.

Вамош је неколико секунди пре краја смањио на 12:7 и поставио коначан резултат. КРАЈ!!! СРБИЈА ЈЕ ПРВАК ЕВРОПЕ!!!

3. четвртина

Сивош је на почетку трећег периода смањио на 7:3. Била је то ситуација са играчем више. Гор-Нађ је iwsključen, а селектор Тибор Бенедек је добио жути картон. Душан Мандић је повећао на 8:3.

Сава Ранђеловић је добио треће искључење и неће се више вратити у игру. Ердељи је искористио ту ситуацију и смањио на 8:4. Бенедек је тражио тајм-аут.

Мадараш је искључен, а Живко Гоцић је повећао на 9:4.  Данијел Варга је ухватио српску одбрану на спавању и из даљине погодио. Резултат је 9:5. У наредном нападу је Денеш Варга смањио на 9:6. Крај треће четвртине!!!

2. четвртина

Одлично је почела друга четвртина. Гор-Нађ је искључен, а Алексић је повећао на 4:1. Живко Гоцић је у наредном нападу повећао на 5:1. Мандић је повећао на 6:1. Српски навијачи провоцирају мађарске.

Промена на голу Мађарске. Уместо Виктора Нађа у игру је ушао Атила Декер. На 6:2 је смањио Вамош. Србија није искористила играча више, али је на другој страни Гојко Пијетловић одбранио шут Данијелу Варги у ситуацији 1 на 1. Савић је тражио тајм-аут.

Сивош је искључен, а Ћук је повећао на 7:2. Крај друге четвртине!!!

1. четвртина

На почетку нема голова. Мађарска је имала играча више јер је искључен Ранђеловић, али га није искористила. Гол за Србију, стрелац је Рађен. Искоришћена је ситуација са играчем више. На 2:0 је повећао Прлаиновић. Одлично га је упослио Алексић.

Први гол за Мађарску је постигао Мартон Вамош, 2:1. Играч више за Србију, а Дејан Савић је тражио тајм-аут. Душко Пијетловић је искористио бројчану предност и повећао на 3:1. Упослио га је Прлаиновић. Крај прве четвртине!!!