109.1422

EP: Moćna Srbija osvojila šestu titulu

27.07.2014. 20:28 23:37
Vaterpolisti Srbije proslavljaju pobedu u finalu EP u Budimpesti 2014.
Vaterpolisti Srbije proslavljaju pobedu u finalu EP u Budimpesti 2014. / Izvor: Tanjug

U finalu Evropskog prvenstva „delfini“ u Budimpešti ubedljivo savladali Mađarsku 12:7 (3:1, 4:1, 2:4, 3:1).

Srbija je šampion Evrope!!!!! U finalu Evropskog prvenstva za vaterpoliste u Budimpešti „delfini“ su savladali Mađarsku 12:7 (3:1, 4:1, 2:4, 3:1). Vaterpolo „el klasiko“ je rešen mnogo lakše nego što se očekivalo. Branilac trona, od pre dve godine iz Ajndhovena, je od prvog momenta kontrolisao igru i nije dozvolio svetskom prvaku ni sekund da pomisli da može da obraduje domaće navijače.

Utakmica je ličila na polufinale protiv Crne Gore, samo su uloge bile zamenjene. Srbija je povela 5:1, ali se nije tu zaustavila. Prednost je porasla i na 6:1 i već tada se nazirao pobednik.

Filip Filipović u duelu sa Denešom Vargom u finalu EP 2014.
Filip Filipović u duelu sa Denešom Vargom u finalu EP 2014. / Izvor: Beta/AP

Tada je selektor Tibor Benedek u igru ubacio poslednji adut. Umesto Viktora Nađa na gol je stao Atila Deker. On je uneo živost u redove svetskog prvaka. Pred kraj treće četvrtine su Mađari preko Danijela i Deneša Varge smanjili na 9:6. Ipak, neizvesnosti nije bilo. Na početku poslednjeg perioda Filip Filipović je sa dva gola povećao na 11:6 i slavlje srpskih vaterpolista je moglo da počne.

Bazen: „Alfred Hajoš“ u Budimpešti. Gledalaca: 6.000. Sudije: Margeta (Slovenija), Aleksandresku (Rumunija). Igrač više: Mađarska: 15 (4), Srbija 12 (8).

Mađarska: Nađ, Gor-Nađ, Madaraš, Erdelji 1, Vamoš 2, Hošnjanski, Ad. Deker, Sivoš 1, Dan. Varga 1, Den. Varga 1, Tot, Harai, At. Deker.

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 2, Gocić 3, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović, Nikić, Prlainović 1, Aleksić 1, Rađen 1, Filipović 2, S. Mitrović, B. Mitrović.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina

Filip Filipović je postigao prvi gol na meču i povećao na 10:6. U narednom napadu je Filipović iz daljine povećao na 11:6. Adam Deker je postigao gol, ali je bio u prostoru od dva metra, pa su sudije poništile pogodak. Živko Gocić je postigao 12. gol za Srbiju.

Vamoš je nekoliko sekundi pre kraja smanjio na 12:7 i postavio konačan rezultat. KRAJ!!! SRBIJA JE PRVAK EVROPE!!!

3. četvrtina

Sivoš je na početku trećeg perioda smanjio na 7:3. Bila je to situacija sa igračem više. Gor-Nađ je iwsključen, a selektor Tibor Benedek je dobio žuti karton. Dušan Mandić je povećao na 8:3.

Sava Ranđelović je dobio treće isključenje i neće se više vratiti u igru. Erdelji je iskoristio tu situaciju i smanjio na 8:4. Benedek je tražio tajm-aut.

Madaraš je isključen, a Živko Gocić je povećao na 9:4.  Danijel Varga je uhvatio srpsku odbranu na spavanju i iz daljine pogodio. Rezultat je 9:5. U narednom napadu je Deneš Varga smanjio na 9:6. Kraj treće četvrtine!!!

2. četvrtina

Odlično je počela druga četvrtina. Gor-Nađ je isključen, a Aleksić je povećao na 4:1. Živko Gocić je u narednom napadu povećao na 5:1. Mandić je povećao na 6:1. Srpski navijači provociraju mađarske.

Promena na golu Mađarske. Umesto Viktora Nađa u igru je ušao Atila Deker. Na 6:2 je smanjio Vamoš. Srbija nije iskoristila igrača više, ali je na drugoj strani Gojko Pijetlović odbranio šut Danijelu Vargi u situaciji 1 na 1. Savić je tražio tajm-aut.

Sivoš je isključen, a Ćuk je povećao na 7:2. Kraj druge četvrtine!!!

1. četvrtina

Na početku nema golova. Mađarska je imala igrača više jer je isključen Ranđelović, ali ga nije iskoristila. Gol za Srbiju, strelac je Rađen. Iskorišćena je situacija sa igračem više. Na 2:0 je povećao Prlainović. Odlično ga je uposlio Aleksić.

Prvi gol za Mađarsku je postigao Marton Vamoš, 2:1. Igrač više za Srbiju, a Dejan Savić je tražio tajm-aut. Duško Pijetlović je iskoristio brojčanu prednost i povećao na 3:1. Uposlio ga je Prlainović. Kraj prve četvrtine!!!