ЕП: Испуштена прилика у пенал завршници, Србија тек као четврта иде у четвртфинале!

22.06.2015. 22:19
Marina Maljković
Марина Маљковић / Извор: МН Press

Српске кошаркашице имале напад за победу, друго место и лакшег противника у доигравању, али Јелена Миловановић није била прецизна.

Женска кошаркашка репрезентација Србије заузела је четврто место у групи Ф Европског првенства у Мађарској и Румунији, пошто је у последњем мечу друге фазе поражена од Литваније резултатом 72:73 (32:17, 8:20, 14:15, 18:21).

Наше девојке у самој завршници пропустиле су прилику да победом над Литванкама обезбеде другу позицију у групи и лакшег противника пред четвртфинале. Овако ће се наша селекција у борби за полуфинале ићи на првопласирану екипу из групе Е и званично четврту селекцију света са последњег Мундобаскета, национални тим Турске. Тај меч игра се у среду од 18 часова.

ТУРКИЊЕ ОСТАЛЕ ДУЖНЕ

Наша селекција је на прошлогодишњем Светском првенству у Турској елиминисана поразом у четвртфиналу од домаћих кошаркашица са пола коша (62:61).

Утакмица је протекла у веома променљивој игри у првом полувремену. Наша селекција одиграла је изванредно прву четвртину, нарочито у нападу, постигнувши чак 32 поена и завршила тај период игре са чак 15 поена предности. Међутим, у другом делу Литванке су у потпуности зауставиле нашу нападачку игру, дозволиле изабраницама Марине Маљковић само осам поена и на одмор отишле са "минус три" (40:37).

У наставку је игран потпуно егал сусрет све до саме завршнице. Минут пре пре краја Литванке су стекле четири поена предности, у последњих 17 секунди имале су три поена "вишка", да би после поена Соње Петровић са линије за слободна бацања Начилчкаите испустила лопту и пружила нашим кошаркашицама прилику за победу. Одговорност је преузела управо Јелена Миловановић, али је лопта остала "на обручу".

Она је била и најефикаснија кошаркашица у нашем тиму са 14 поена. Соња Петровић је још једном била сјајна са "дабл-дабл" учинком од 12 поена и 10 скокова, док је и Ана Дабовић одиграла одличан меч и уз 12 кошева забележила шест assitencija, док је капитен тима, њена сестра Милица уписала 11 поена.