17°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

EP: Ispuštena prilika u penal završnici, Srbija tek kao četvrta ide u četvrtfinale!

22.06.2015. 22:19
Marina Maljković
Marina Maljković / Izvor: MN Press

Srpske košarkašice imale napad za pobedu, drugo mesto i lakšeg protivnika u doigravanju, ali Jelena Milovanović nije bila precizna.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije zauzela je četvrto mesto u grupi F Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Rumuniji, pošto je u poslednjem meču druge faze poražena od Litvanije rezultatom 72:73 (32:17, 8:20, 14:15, 18:21).

Naše devojke u samoj završnici propustile su priliku da pobedom nad Litvankama obezbede drugu poziciju u grupi i lakšeg protivnika pred četvrtfinale. Ovako će se naša selekcija u borbi za polufinale ići na prvoplasiranu ekipu iz grupe E i zvanično četvrtu selekciju sveta sa poslednjeg Mundobasketa, nacionalni tim Turske. Taj meč igra se u sredu od 18 časova.

TURKINJE OSTALE DUŽNE

Naša selekcija je na prošlogodišnjem Svetskom prvenstvu u Turskoj eliminisana porazom u četvrtfinalu od domaćih košarkašica sa pola koša (62:61).

Utakmica je protekla u veoma promenljivoj igri u prvom poluvremenu. Naša selekcija odigrala je izvanredno prvu četvrtinu, naročito u napadu, postignuvši čak 32 poena i završila taj period igre sa čak 15 poena prednosti. Međutim, u drugom delu Litvanke su u potpunosti zaustavile našu napadačku igru, dozvolile izabranicama Marine Maljković samo osam poena i na odmor otišle sa "minus tri" (40:37).

U nastavku je igran potpuno egal susret sve do same završnice. Minut pre pre kraja Litvanke su stekle četiri poena prednosti, u poslednjih 17 sekundi imale su tri poena "viška", da bi posle poena Sonje Petrović sa linije za slobodna bacanja Načilčkaite ispustila loptu i pružila našim košarkašicama priliku za pobedu. Odgovornost je preuzela upravo Jelena Milovanović, ali je lopta ostala "na obruču".

Ona je bila i najefikasnija košarkašica u našem timu sa 14 poena. Sonja Petrović je još jednom bila sjajna sa "dabl-dabl" učinkom od 12 poena i 10 skokova, dok je i Ana Dabović odigrala odličan meč i uz 12 koševa zabeležila šest assitencija, dok je kapiten tima, njena sestra Milica upisala 11 poena.