ЕП, КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Рунијева чаролија за три бода, Шпанци се опорављају

12.10.2014. 20:11 22:44
Fudbaleri Španije slave gol u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2016.
Фудбалери Шпаније славе гол у трећем колу квалификација за ЕУРО 2016. / Извор: Бета/АП

Капитен "три лава" сјајним слободним ударцем погодио мрежу Естоније за трећи тријумф Енглеза у квалификацијама. Русија није славила ни у другом узастопном мечу, па се Капелова клупа поново љуља. "Црвена фурија" се опоравила од болног пораза од Словачке и са 4:0 славила против Луксембурга. Новакович два пута "у мету" за победу Словеније у Литванији.

Фудбалска репрезентација Енглеске савладала је Естонију резултатом 1:0 (0:0) у мечу групе Е квалификација за Европско првенство у Француској 2016. године.

Репрезентативци "Гордог Албиона" нису бриљирали на гостовању у Талину, дуго су се мучили са одличним домаћином, да би тек након искључења Клавана почетком наставка, капитен "три лава" Вејн Руни сјајним слободним ударцем у 74. минуту погодио за трећи тријумф на старту квалификација, док су Естонци после стартне победе над Словенијом забележили други везани пораз у четири дана, пошто су у четвртак бољи од њих били Литванци.

Аустријанци су у групи Г стигли до тријумфа против Црне Горе (1:0) поготком Окотијеа у 24. минуту. Фудбалер Минхена 1860 побегао је Владимиру Волкову и на петерцу сачекао добар центаршут Марка Арнаутовића за минимални тријумф домаћина на стадиону "Ернст Хапел". Аустријанци су после победе на тешком гостовању у Молдавију пре три дана, забележили још један тријумф и избили на чело табеле, док су "соколови" наставили да посрћу, пошто су у претходној рунди одиграли само 0:0 против Лихтенштајна.

Муке Фабија Капела на клупи Русије се настављају јер је "зборнаја команда" само ремизирала против Молдавије (1:1) на новом стадиону Спартака "Откритје арени". И поред много проблема да стигну до погота, Руси су успели да поведу голом Артјема Џубе из пенала у 73. минуту, али је само шездесет секунди касније Епуреану донео Молдавцима бод.

Detalj sa meča kvalifikacija za EURO 2016. između Rusije i Moldavije
Детаљ са меча квалификација за ЕУРО 2016. између Русије и Молдавије / Извор: Бета/АП

Занимљиво је било и у Лавову где су Украјинци стигли до минималног тријумфа против Македоније (1:0) поготком Сидорчука у судијској надокнади у првом делу игре. Да неизвесно буде до самог краја потрудио се Јармоленко који је у 47. минуту са беле тачке погодио само оквир гола. Ипак, Украјинци су на крају забележили други узастопни тријумф у квалификацијама, после победе у Белорусији три дана раније.

Шпанија је без већих проблема савладала Луксмебург на гостовању (4:0). "Црвена фурија" је, без Икера Касиљаса на голу, шокантан пораз од Словачке у претходном колу надоместила поготцима Давида Силве, младог Пака АлкасераДијега Косте и Берната. Када је о Словацима реч, они су као гости у Борисову имали вођство против Белорусије голом нападача Наполија Марека Хамшика у 65. минуту, али је Тимофеј Калачев десет минута пре краја донео изједначење домаћину. Ипак, тек тада је виђена драма јер су гости у самој завршници постигли два поготка, преко Хамшика и Шестака и ипак изборили сва три бода на тешком гостовању.

Marek Hamšik slavi gol u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2016. protiv Belorusije
Марек Хамшик слави гол у трећем колу квалификација за ЕУРО 2016. против Белорусије / Извор: Бета/АП

Словенија је забележила још један вредан тријумф у Виљнусу, где је головима Новаковића у 33. и 37. минуту нанела Литванији први пораз у квалификацијама и изједначила се њом по броју бодова. Асистент код првог поготка "дежеле" био је првотимац Црвене звезде Нејц Печник.

Шведска је без Златана Ибрахимовића у стартних једанаест лагано савладала Лихтенштајн резултатом 2:0, головима Зенгина у 34. и Дурмаза у 46. минуту.