108.716

EP, KVALIFIKACIJE: Runijeva čarolija za tri boda, Španci se oporavljaju

12.10.2014. 20:11 22:44
Fudbaleri Španije slave gol u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2016.
Fudbaleri Španije slave gol u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2016. / Izvor: Beta/AP

Kapiten "tri lava" sjajnim slobodnim udarcem pogodio mrežu Estonije za treći trijumf Engleza u kvalifikacijama. Rusija nije slavila ni u drugom uzastopnom meču, pa se Kapelova klupa ponovo ljulja. "Crvena furija" se oporavila od bolnog poraza od Slovačke i sa 4:0 slavila protiv Luksemburga. Novakovič dva puta "u metu" za pobedu Slovenije u Litvaniji.

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je Estoniju rezultatom 1:0 (0:0) u meču grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

Reprezentativci "Gordog Albiona" nisu briljirali na gostovanju u Talinu, dugo su se mučili sa odličnim domaćinom, da bi tek nakon isključenja Klavana početkom nastavka, kapiten "tri lava" Vejn Runi sjajnim slobodnim udarcem u 74. minutu pogodio za treći trijumf na startu kvalifikacija, dok su Estonci posle startne pobede nad Slovenijom zabeležili drugi vezani poraz u četiri dana, pošto su u četvrtak bolji od njih bili Litvanci.

Austrijanci su u grupi G stigli do trijumfa protiv Crne Gore (1:0) pogotkom Okotijea u 24. minutu. Fudbaler Minhena 1860 pobegao je Vladimiru Volkovu i na petercu sačekao dobar centaršut Marka Arnautovića za minimalni trijumf domaćina na stadionu "Ernst Hapel". Austrijanci su posle pobede na teškom gostovanju u Moldaviju pre tri dana, zabeležili još jedan trijumf i izbili na čelo tabele, dok su "sokolovi" nastavili da posrću, pošto su u prethodnoj rundi odigrali samo 0:0 protiv Lihtenštajna.

Muke Fabija Kapela na klupi Rusije se nastavljaju jer je "zbornaja komanda" samo remizirala protiv Moldavije (1:1) na novom stadionu Spartaka "Otkritje areni". I pored mnogo problema da stignu do pogota, Rusi su uspeli da povedu golom Artjema Džube iz penala u 73. minutu, ali je samo šezdeset sekundi kasnije Epureanu doneo Moldavcima bod.

Detalj sa meča kvalifikacija za EURO 2016. između Rusije i Moldavije
Detalj sa meča kvalifikacija za EURO 2016. između Rusije i Moldavije / Izvor: Beta/AP

Zanimljivo je bilo i u Lavovu gde su Ukrajinci stigli do minimalnog trijumfa protiv Makedonije (1:0) pogotkom Sidorčuka u sudijskoj nadoknadi u prvom delu igre. Da neizvesno bude do samog kraja potrudio se Jarmolenko koji je u 47. minutu sa bele tačke pogodio samo okvir gola. Ipak, Ukrajinci su na kraju zabeležili drugi uzastopni trijumf u kvalifikacijama, posle pobede u Belorusiji tri dana ranije.

Španija je bez većih problema savladala Luksmeburg na gostovanju (4:0). "Crvena furija" je, bez Ikera Kasiljasa na golu, šokantan poraz od Slovačke u prethodnom kolu nadomestila pogotcima Davida Silve, mladog Paka AlkaseraDijega Koste i Bernata. Kada je o Slovacima reč, oni su kao gosti u Borisovu imali vođstvo protiv Belorusije golom napadača Napolija Mareka Hamšika u 65. minutu, ali je Timofej Kalačev deset minuta pre kraja doneo izjednačenje domaćinu. Ipak, tek tada je viđena drama jer su gosti u samoj završnici postigli dva pogotka, preko Hamšika i Šestaka i ipak izborili sva tri boda na teškom gostovanju.

Marek Hamšik slavi gol u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2016. protiv Belorusije / Izvor: Beta/AP

Slovenija je zabeležila još jedan vredan trijumf u Viljnusu, gde je golovima Novakovića u 33. i 37. minutu nanela Litvaniji prvi poraz u kvalifikacijama i izjednačila se njom po broju bodova. Asistent kod prvog pogotka "dežele" bio je prvotimac Crvene zvezde Nejc Pečnik.

Švedska je bez Zlatana Ibrahimovića u startnih jedanaest lagano savladala Lihtenštajn rezultatom 2:0, golovima Zengina u 34. i Durmaza u 46. minutu.